< sekcia Šport

VIDEO: Piešťany prehrali v úvodnom kvalifikačnom dueli s Flammes

Na snímke vľavo basketbalistka Gabriela Andelová (Piešťanské Čajky) a Christelle Diallová (Flammes) počas zápasu kvalifikácie Európskeho pohára FIBA žien Piešťanské Čajky - Flammes Carolo Basket v Piešťanoch v stredu 22. septembra 2021. Foto: TASR – Lukáš Grinaj

Odveta je na programe vo štvrtok 30. septembra o 20:00 na palubovke súpera. Víťaz dvojzápasu postúpi do H-skupiny, kde si zahrá so španielskou Bizkaiou, francúzskym Vendee a talianskou Bolognou.

Piešťany 22. septembra (TASR) – Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrali v stredajšom úvodnom kvalifikačnom zápase o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA (Eurocup) s francúzskym Flammes Carolo Basket 62:74.

Odveta je na programe vo štvrtok 30. septembra o 20.00 na palubovke súpera. Víťaz dvojzápasu postúpi do H-skupiny, kde si zahrá so španielskou Bizkaiou, francúzskym Vendee a talianskou Bolognou.

Európsky pohár FIBA - 1. zápas kvalifikácie:Piešťanské Čajky – Flammes Carolo Basket 62:74 (33:47)

Zostava a body Piešťanských Čajok: Tadičová 18, Rusiňáková 12, Bootheová 9, Andělová 7, Želnytéová 6 (Pirttinenová 7, Martišková 3, Hašková 0) - najviac bodov Flames: Pouyeová 18, Berkaniová 15, Akhatorová a Bouderrová po 8.
TH: 16/15 - 18/12
Fauly: 17 - 18
Trojky: 7 - 8
Štvrtiny: 21:22, 12:25, 12:14, 17:13
Rozhodovali: Tóthová (Maď.), Reyová (Nem.), Mészáros (Maď.)


Úvodné minúty boli v znamení zahodených šancí na oboch stranách, začiatok však patril Čajkám. Domáce basketbalistky hrali príkladne v defenzíve, k zodpovednému doskakovaniu sa pridala dobrá streľba a nad favorizovaným tímom dokázali viesť. Flammes sa však postupne rozohrával, prvú štvrtinu vyhral najtesnejším možným rozdielom - 22:21. Práve koncovka prvej a začiatok druhej 10-minútovky boli kľúčové pre ďalší priebeh, hosťujúci tím zaznamenal 15 bodov v sérii a Piešťany strelecky umlčal takmer na 5 minút. Čajky sa mierne otriasli z náporu súpera, ale manko už začalo byť výraznejšie. Navyše s koncom prvého polčasu inkasovali trojku s klaksónom, Pouyeová upravila z pohľadu Flammes na 47:33.

Francúzsky tím pokračoval po prestávke v útočnej kanonáde, ale Piešťanom sa podarilo zvrátiť tento vývoj na palubovke. Na súpera zatlačili a ešte vykresali iskierku nádeje, no po 30 minútach čistého času prehrávali 45:61. Slovenský zástupca pokračoval v riskantnej hre, manko znižoval pomalými krokmi. V koncovke sa snažili domáce hráčky vypracovať si prijateľný bodový rozdiel pred odvetou, ale súper opäť potrestal každú ich chybu. Piešťanské Čajky pôjdu do Francúzska s 12-bodovým rozdielom, doma prehrali s Flammes 62:74.Peter Jankovič, tréner Piešťan: „V prvom rade chcem poďakovať dievčatám za to, ako sa snažili bojovať a dali určite do toho všetko, čo bolo v našich silách. Mrzí ma hlavne päť minút v druhej štvrtine, kde sa dá povedať, že sme asi ten celý zápas stratili. Potom sme sa nezložili, bojovali sme ďalej. Dá sa povedať, že druhý polčas sme vyhrali, ale je to málo. Nič sa nedeje, je za nami prvý polčas. Ideme tam, aj keď vieme, že tam to bude ešte veľa ťažšie. Myslím si, že nejakú bojovnosť a kvalitu sme ukázali a nemusíme sa hanbiť."Romuald Yernaux, tréner Flammes: „Máme za sebou len prvý polčas tejto konfrontácie. Bol to náročný zápas, začiatok bol veľmi intenzívny. Piešťany sú veľmi dobrým a organizovaným tímom, na čele s dobrým trénerom. Som hrdý na môj tím za to, čo predviedli počas týchto 40 minút. Nestačí to však, v poslednej štvrtine sa nám počas štyroch až piatich minút nedarilo. Nenachádzali sme riešenia, robili sme straty. Do druhého zápasu to musíme zmeniť."Matea Tadičová, hráčka Piešťan: „Žiaľ, prehrali sme o 12 bodov. Myslím si, že aj tak sme urobili dobrú robotu, lebo sme prehrávali aj o oveľa viac bodov. Na konci zápasu sme urobili dobrú robotu a verím, že vo Francúzsku máme šancu. Ja verím môjmu tímu, ukázali sme, že môžeme. Mali sme krásne minúty, preto verím, že vo Francúzsku sa nám to podarí."

Tima Pouyeová, hráčka Flammes: „Bol to náročný duel. Piešťany hrali tvrdo, ale napokon sme vyhrali, čo je pre nás dobré. Stále máme pred sebou ešte jeden zápas, robota ešte nie je hotová."