Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka

´Anjelky´ prekvapujúco podľahli Kayseri 42:53

Na snímke hráčka Good Angels Miljana Bojovičová (vpravo) a hráčka Kaskisporu Aysegül Günayová počas zápasu 6. kola Európskej ligy žien v basketbale medzi Good Angels Košice - Kayseri Kaskispor 15. januára 2014 v Košiciach. Foto: TASR/ Milan Kapusta

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia 30. januára na palubovke maďarského klubu HAT Agro UNI Győr

Košice 15. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice podľahli v stredajšom zápase Európskej ligy 2013/2014 tureckému Kayseri Kaski spor 42:53. V tabuľke A-skupiny majú na konte deväť bodov za tri výhry a rovnaký počet prehier. Slovenský šampión tak naďalej figuruje na druhej pozícii o skóre práve pred tureckým súperom. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia 30. januára na palubovke maďarského klubu HAT Agro UNI Györ (18:00).

Dobrá turecká defenzíva

Na snímke hráčka Good Angels Plenette Piersonová (uprostred) a hráčky Kaskisporu Lara Sandersová (vľavo) a Camille Littleová počas zápasu 6. kola Európskej ligy žien v basketbale medzi Good Angels Košice - Kayseri Kaskispor 15. januára 2014 v Košiciach.
Lepší vstup do zápasu mali domáce hráčky, ktoré sa po presných hodoch Zietarovej a Bojovičovej ujali vedenia 4:0. Dlho sa však z neho netešili a v 6. minúte Wrightová upravila na 4:6 z pohľadu hráčok Good Angels. Tie poslala do vedenia 8:6 dvomi košmi Piersonová a v 8. minúte vyhrávali o dva body aj po presnej ruke Abdiovej (10:8). Prvú desaťminútovky však vyhrali hostky 12:11. Tie zlepšili predovšetkým obranu a úspešné boli i na doskoku, nielen v obrane, ale i útoku. V 12. minúte ešte vyhrávali Košičanky 13:12, potom ich ale súperky držali na dištanc a postupne sa začali i bodovo presadzovať. O minútu neskôr viedli o tri body 16:13 a o dve minúty neskôr Littleová zvýšila už na 18:13. "Anjelky" sa veľmi ťažko presadzovali cez tureckú defenzívu, napriek tomu v 16. minúte zrovnala na 19:19 Piersonová. Ďalšie štyri body však pridala hosťujúca Littleová (19:23) a v 19. minúte upravila na 21:27 jej spoluhráčka Mazičová. V závere znížila na polčasových 26:29 Abdiová.

V úvode druhého dejstva sa presadila hosťujúca rozohrávačka Martínezová, ktorá najprv upravila na 26:31 a v 22. minúte po trojke už na 26:34. Až potom sa v 24. minúte presadila Kupčíková (28:34) a šesťbodové manko sa nezmenilo ani po presnom zásahu Krivačevičovej o minútu neskôr 30:36. V ďalšom priebehu obidve družstvá dobre bránili a ďalšiu zmenu skóre priniesol až trestný hod Demirokovej (30:37). V závere tretej desaťminútovky ešte pridala dva body hostí Littleová - 30:39. Iskierku nádeje vykresala pre Good Angels Kupčíková, ktorá v 34. minúte korigovala na 34:40. Súperky však odpovedali tromi bodmi a v ďalších minútach už dominovali na palubovke. Zápas napokon doviedli do úspešného konca 53:42.

.
A-skupina Euroligy žien:

Good Angels Košice - Kayseri Kaski spor 42:53 (26:29)

Zostava a body GA: Kupčíková 8, Piersonová 6, Bojovičová 5, Zietarová 2, Levčenková 0 (Krivačevičová 12, Abdiová 6, Pindrochová 2, Bálintová 1, Perkinsová 0, Hruščáková 0) - najviac bodov Kayseri: Littleová 19, Wrightová 16, Sandersová 8. Rozhodovali: Simonow (Nem.), Krejič (Slovin.), Mrdak (Srb.), TH: 6/3 - 20/14, trojky: 1:1, fauly: 19:15, 3987 divákov.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Snahu mojim hráčkam nemôžem uprieť, no v ofenzíve boli tragické. Zlyhali sme v útočnom doskoku, kde sme prišli až o deväť lôpt. Nepremieňali sme ani otvorené pozície spod koša. Treba sa na to opýtať hráčok, prečo tomu tak bolo. Steel aréna nám asi ako dejisko nevyhovuje. Musíme sa odraziť až od dna, bilancovať budeme až po základnej skupine."

Tijana Krivačevičová, hráčka Good Angels Košice: "Nepoznám príčinu prečo sme hrali tak zle. Musíme si pozrieť tento duel a poučiť sa z chýb."
Ayhan Avci, tréner Kayseri Kaski spor: "Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože Košice majú veľmi dobrý tím. V útoku dnes zlyhali obidve družstvá, tak málo bodov som nečakal. Spokojný som s našou hrou v obrane."
Lara Sandersová, hráčka Kayseri Kaski spor: "Po dvoch prehrách sme potrebovali zvíťaziť, čo sa nám podarilo. Toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité."