< sekcia Šport

Slovenky vysoko prehrali v prípravnom zápase s Českom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

S rovnakým súperom sa zverenky trénera Juraja Suju stretnú v Prahe aj v piatok, už za zatvorenými dverami.

Praha 10. júna (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali vo štvrtok vo svojom predposlednom prípravnom stretnutí pred majstrovstvami Európy vo Francúzsku a Španielsku s Českom 49:77. S rovnakým súperom sa zverenky trénera Juraja Suju stretnú v Prahe aj v piatok 11. júna o 11:00, už za zatvorenými dverami.

Štefan Svitek, tréner Česka: "Som spokojný, dali sme do tohto zápasu veľa energie, ako sme chceli. Hlavne v obrane sme sa snažili dominovať a nútiť súpera k ťažkým strelám, respektíve chybám. Nakoniec mal 24 strát, čo je pre našu obranu dobrá vizitka. Súpera držali v prvom polčase premenené pokusy za tri body, tam sme trošku chybovali, odstupovali sme zo silnej strany a z rohov sme dostali trojky. Celkovo spokojnosť."

Juraj Suja, tréner Slovenska: "Od prvej štvrtiny sme postupne padali v zápase dole a dole. Fyzicky sme neodolali českému tímu, proste sme sa nechali ubiť. Stratili sme 24 lôpt, tak sa hrá ťažko na tejto úrovni s takýmto počtom strát a s takou fyzičnosťou, ktorú sme nedokázali opätovať českému výberu."


Terézia Páleníková, hráčka Slovenska: "V prvom rade sme chceli, aby nás tieto dva zápasy dobre preverili pred majstrovstvami Európy. Žiaľ, mali sme príliš veľa strát na to, aby sme hrali vyrovnaný zápas, respektíve ho proti Česku vyhrali. Doskočili veľa lôpt a nedokázali sme zastaviť ich brejky. Vyhrávali v osobných súbojoch, neboli sme dostatočne agresívni, hlavne v zakončeniach a samozrejme v obrane. Boli lepší."

Prípravný zápas, Praha:

Česko - SLOVENSKO 77:49 (39:31)

Najviac bodov: Reisingerová 15, Elhotová 14, Andělová 10 - Praženicová 9, Feketeová a Páleniková po 8