Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Basketbalisti Čiernej Hory zvíťazili nad Bulharskom 91:81

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bolo to pre nich druhé víťazstvo na šampionáte, Bulhari prehrali všetky tri doterajšie zápasy.

Tbilisi 4. septembra (TASR) - Basketbalisti Turecka nevyužili príležitosť bodovo sa odpútať na 1. mieste v základnej A-skupine ME, keď v nedeľňajšom stretnutí nečakane prehrali s Gruzínskom 83:88 pp. Po troch odohratých zápasoch majú na konte 5 bodov rovnako ako ďalšie tri tímy skupiny.

Aj hráči Bosny a Hercegoviny sa postarali o prekvapenie, keď v zápase B-skupiny ME zdolali Slovinsko 97:93. Oba tímy majú po troch odohratých dueloch bilanciu dve víťazstvá a jedna prehra.

Slovinci s hviezdnym Lukom Dončičom viedli po prvej štvrtine o šesť bodov a aj do polčasu si doniesli náskok 52:49. Bosna sa však v tretej štvrtine dotiahla na rozdiel bodu a v poslednej dokázala otočiť. John Robertson zaznamenal 23 bodov, o jeden menej mal na konte Džanan Musa. V slovinskom drese bol najproduktívnejší Vlatko Čančar s 22 bodmi, Dončič zaznamenal 16 bodov, osem doskokov a osem asistencií.

Reprezentanti Nemecka zvíťazili aj vo svojom treťom zápase v B-skupine. Na domácej palubovke v Kolíne zdolali Litvu 109:107 po predĺžení a po troch dueloch sú s plným počtom bodov na 1. mieste. Litva má na konte tri prehry.

Hráči Belgicka zvíťazili v zápase A-skupiny nad Španielskom 83:73. Po troch odohratých dueloch majú na čele skupiny bilanciu dve víťazstvá a jedna prehra rovnako ako ďalšie dva tímy. Preskočiť ich mohli hráči Turecka, ktorí mali na konte dve víťazstvá a v nedeľu večer ich čakal duel s posledným tímom tabuľky Gruzínskom.

Hráči Čiernej Hory zvíťazili vo svojom treťom zápase v základnej A-skupine nad Bulharskom 91:81. Bolo to pre nich druhé víťazstvo na šampionáte, Bulhari prehrali všetky tri doterajšie zápasy.