< sekcia Šport

Basketbalisti Interu začínajú Európsky pohár FIBA doma s Pécsom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavol Zachar

Úvodný zápas A-skupiny ich čaká v stredu 23. októbra od 18.00 h.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Basketbalisti Interu Bratislava chýbali na európskej pohárovej scéne štyri roky. Zverenci trénera Aramisa Nagliča sa v tejto sezóne vrátili, začali v predkole Ligy majstrov, po vyradení sa presunuli do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA. Úvodný zápas A-skupiny ich čaká v stredu 23. októbra od 18.00 h. Pred vlastnými fanúšikmi sa predstavia proti maďarskému Pécsu.

Úradujúci majster Slovenskej basketbalovej ligy sa už v polovici septembra predstavil v prvom predkole Ligy majstrov, kde im však vystavil stopku švajčiarsky majster Fribourg Olympic. Aj napriek predčasnému koncu v súťaži, sa púť pohárovou Európou pre Inter neskončila. Klub využil možnosť a záujem, aby sa predstavil v Európskom pohári FIBA, ktorá je v hierarchii súťaží pod Ligou majstrov.

"Hráči majú veľkú motiváciu ukázať sa aj inde ako v SBL. Samozrejme, chceme vyhrávať zápasy. Ambíciou však nie je nejaké umiestnenie v skupine. Budeme hrať na sto percent a uvidíme, na čo to bude stačiť. Inter sa vracia do európskych súťaží po štyroch rokoch. Nechceme sklamať našich priaznivcov, chceme odohrať vyrovnané zápasy. Samozrejme, budeme radi, keď ich bude čo najviac víťazných," uviedol pre TASR kouč "žlto-čiernych" Aramis Naglič.

Vzhľadom na nabitý program počas najbližších týždňov, odohrali jeho zverenci v najvyššej súťaži už šesť zápasov. Do účinkovania v Európskom pohári FIBA idú vo víťaznej nálade, keďže v lige zatiaľ nenašli premožiteľa. "Myslím si, že sme sa dobre pripravili. Sú tam nejaké resty, na ktorých budeme pracovať. Musíme hrať kolektívnejšie. Európsky pohár bude určite náročný. Musíme dať do toho sto percent, či už v obrane alebo v útoku. Hráme približne tak, ako si predstavujeme. Zlepšujeme sa každým zápasom, budeme sa viac zohrávať a naša hra sa ešte vylepší," myslí si rozohrávač Interu Mário Ihring.

Vedenie klubu vystužilo počas predchádzajúcich dní družstvo o dve nové tváre. Vzhľadom na pravdepodobne dlhodobejšie absencie slovenských reprezentantov Michala Čekovského a Michaela Fuseka, prišiel na Pasienky ich reprezentačný kolega Richard Körner a chorvátsky pivot Domagoj Bubalo. O to väčšia škoda bola, že generálku na stretnutie s Pécsom predčasne ukončili. V dôsledku inzultácie rozhodcu sa ligový duel s Prievidzou skončil v 26. minúte. "Bol to výborný zápas. Škoda, že sa neodohralo celých 40 minút. Určite by dostali viac priestoru noví hráči Körner a Bubalo. Chceli sme rovnomernejšie rozdeliť minúty, ale to sa nepodarilo. Nemohli sme to ovplyvniť. Našu prácu sme si odrobili na palubovke. Ukázali sme, že môžeme vyhrávať aj na pôde Prievidze. Zápas sme kontrolovali a som si istý, že by sme ho dotiahli do víťazného konca," vyhlásil Naglič.

Slovenského zástupcu čaká v skupine aj holandský Leiden a portugalská Benfica Lisabon. Najskôr si však zmerajú sily so zástupcom najvyššej maďarskej súťaže. "Sú druhí v maďarskej lige. Máme o nich dosť informácií. Sú skúsený tím, majú vyvážené mužstvo. Očakávam vyrovnaný zápas," prezradil Naglič. Na margo celkových ambícií v súťaži Ihring dodal: "My ideme do každého zápasu s tým, že ho chceme vyhrať. Ideme od zápasu k zápasu. Teraz sa sústredíme najmä na Pécs. Sme pozitívne naladení."

Domáce stretnutia Interu Bratislava v Európskom pohári FIBA odvysiela v priamom prenose aj RTVS.

Program Interu v A-skupine Európskeho pohára FIBA:streda 23. októbra o 18.00 h: Inter Bratislava – Pécs VSK-Veolia
streda 30. októbra o 20.00 h: ZZ Leiden – Inter Bratislava streda 6. novembra o 22.30 h: Benfica Lisabon – Inter Bratislava
utorok 12. novembra o 18.00 h: Pécs VSK-Veolia – Inter Bratislava
streda 20. novembra o 18.00 h: Inter Bratislava – ZZ Leiden
streda 27. novembra o 18.00 h: Inter Bratislava – Benfica Lisabon