Quantcast
< sekcia Šport

Basketbalistky USA zdolali o 40 bodov Kanadu a sú vo finále

Na snímke Kanaďanka Kia Nurseová (vľavo) a Američanka Chelsea Grayová v semifinále MS basketbalistiek v Austrálii. Foto: TASR - AP

Americké basketbalistky si bez komplikácií zabezpečili postup do finále na MS v austrálskom Sydney.

Sydney 30. septembra (TASR) - Americké basketbalistky si bez komplikácií zabezpečili postup do finále na MS v austrálskom Sydney. V úvodnom semifinále si obhajkyne titulu poradili s Kanadou 83:43. Druhý súboj o finále priniesol drámu, domáce Austrálčanky podľahli Číne 59:61.

Za víťazné Američanky dala Breanna Stewartová 17 bodov, Aja Wilsonová pridala k 15 bodom aj 12 doskokov. Kanaďanky sa medzi najlepšou štvoricou šampionátu predstavili prvýkrát od roku 1986. Žiadna z ich hráčok sa nedokázala dostať v zápase do dvojciferných čísiel, najviac bodov dala Laeticia Amihereová - osem.

Austrálčanky nedokázali na domácej palubovke obhájiť finálovú účasť z predchádzajúceho šampionátu. Rozhodla o tom S'-jü Wang, ktorú tri sekundy pred koncom faulovala Kristy Wallaceová a rozohrávačka premenila oba trestné hody. Najlepšou strelkyňou víťazok bola Chan Sü, ktorá okrem 19 bodov zapísala aj 11 doskokov. Najviac bodov za Austráliu zaznamenala Samantha Whitcombová - 15.


MS žien v austrálskom Sydney:

semifinále:


Austrália - Čína 59:61 (30:36)

Kanada - USA 43:83 (21:45)