< sekcia Šport

Basketbalový Inter sa ešte posilnil, získal Američana Browninga

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Browning v uplynulom ročníku dokazoval svoje kvality v gréckej najvyššej súťaži v drese tímu Kolossos Rodou.

Bratislava 13. septembra (TASR) - Úradujúci majster Slovenska v basketbale Inter Bratislava krátko pred dôležitým prvým „ostrým“ zápasom v sezóne 2019/20 získal novú akvizíciu. Klub z Pasienkov sa dohodol na spolupráci s 25-ročným americkým rozohrávačom Steviem Browningom.

Basketbalistov Interu čaká budúci týždeň úvodné stretnutie prvého kola kvalifikácie basketbalovej Ligy majstrov proti švajčiarskemu majstrovi Fribourg Olympic (hrá sa v utorok 17. septembra v Bratislave). Browning v uplynulom ročníku dokazoval svoje kvality v gréckej najvyššej súťaži v drese tímu Kolossos Rodou. Sezónu 2017/18 začal v najvyššej tureckej súťaži v Trabzonspore, s ktorým sa predstavil aj vo FIBA Europe Cupe. Krátko nato prestúpil do maďarského Szolnoku, s ktorým si tiež zahral v pohárovej Európe, no najmä pomohol klubu k zisku double.

K novej akvizícii sa pre klubový web vyjadril generálny manažér "žlto-čiernych" Michal Ondruš: „Vzhľadom na to, že nás čaká náročná sezóna a cítime, že na perimetri nám to ešte v niektorých momentoch trošku škrípe, rozhodli sme sa doplniť káder na pozícii combo rozohrávača. Veríme, že sa nám podarí vybaviť všetky formality a urobíme všetko preto, aby nový hráč mohol zasiahnuť už do utorkového zápasu."