Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 10. jún 2026Meniny má Margaréta
< sekcia Šport

Kroos sa za 30 miliónov sťahuje do Madridu

Hráč Realu Madrid Luka Modrič (vpravo) v súboji s Toni Kroosom z Bayernu Mníchov vo futbalovom zápase semifinále Ligy majstrov v Madride 23. apríla 2014. Foto: TASR/AP

Ako informoval denník Bild, Kroos, ktorý patril medzi hlavné opory nemeckej reprezentácie pri zisku titulu majstrov sveta na MS v Brazílii.

Mníchov 17. júla (TASR) - Vedenie nemeckého futbalového majstra Bayernu Mníchov potvrdilo prestup Toniho Kroosa do Realu Madrid. Bavorský veľkoklub za 24-ročného stredopoliara zinkasuje sumu 30 miliónov eur.

"Prestup Toniho Kroosa do Realu Madrid je kompletný. Chceli by sme mu poďakovať za jeho čas strávený v našom klube, mal veľkú zásluhu na tímových úspechoch," uviedol na oficiálnom klubovom webe riaditeľ Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Ako informoval denník Bild, Kroos, ktorý patril medzi hlavné opory nemeckej reprezentácie pri zisku titulu majstrov sveta na MS v Brazílii, podpísal s "bielym baletom" šesťročnú zmluvu.

Jeho kontrakt s Bayernom mal vypršať po skončení budúcej sezóny. Ani jedna zo strán nebola schopná nájsť kompromis ohľadne predĺženia zmluvy a Bavorom tak hrozilo, že ho o rok stratia bez akejkoľvek kompenzácie.