Bayern prehral s Borussiou Mönchengladbach, Bénes striedal

Florian Neuhaus (uprostred) z Borussie Mönchengladbach sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 počas zápasu 18. kola nemeckej Bundesligy Bayern München - Borussia Mönchengladbach v Mníchove v piatok 7. januára 2022. Foto: TASR/DPA

Bayernu chýbalo pre pozitívny test na koronavírus deväť hráčov na čele s brankárom Manuelom Neuerom.

Mníchov 8. januára (TASR) - Futbalistom Bayernu Mníchov nevyšiel vstup do odvetnej časti Bundesligy. V 18. kole najvyššej nemeckej súťaže prehrali doma s Borussiou Mönchengladbach 1:2. Slovenský reprezentant László Bénes nastúpil za hostí v 79. minúte.

Bayernu chýbalo pre pozitívny test na koronavírus deväť hráčov na čele s brankárom Manuelom Neuerom. Úradujúci majster napriek tomu viedol od 18. minúty po góle poľského kanoniera Roberta Lewandowského, hosťom sa však ešte do prestávky podarilo otočiť nepriaznivý vývoj- Mönchengladbach prerušil päťzápasovú sériu bez víťazstva. Bayern je napriek prehre na čele tabuľky o deväť bodov pred Borussiou Dortmund, ktorá má zápas k dobru.