Bežkyňa na lyžiach Karlssonová vyhrala preteky na 10 km

Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová v cieli pretekov Svetového pohára na 10 km klasicky vo Fínskej Ruke 30. novembra 2019. Foto: TASR/AP

Karlssonová figuruje na čele celkového poradia SP, keď nazbierala 320 bodov.

Lillehammer 4. decembra (TASR) - Švédka Frida Karlssonová zvíťazila v sobotňajších pretekoch žien na 10 km voľným spôsobom Svetového pohára v behu na lyžiach v Lillehammeri. Cieľ preťala v čase 26:58,4 minúty a druhú Nórku Therese Johaugovú zdolala len o tri desatiny sekundy. Tretie miesto si vybojovala Rosie Brennanová z USA.

Karlssonová s Joahugovou sa delili o prvé miesto na všetkých medzičasoch. Na poslednom na méte 9,8 km bola Nórka rýchlejšia o 0,4 s, no jej mladšia súperka mala silný finiš a nakoniec si tesne pripísala svoj tretí individuálny triumf vo Svetovom pohári. Dvadsaťdvaročná Karlssonová zdolala Johaugovú v rovnakej disciplíne aj pred týždňom v Ruke. Tretia Brennanová finišovala so stratou 12,4 sekundy.

Karlssonová figuruje na čele celkového poradia SP, keď nazbierala 320 bodov. Druhá Johaugová ich má na konte o 60 menej. O prvé dve pozície sa delia aj v hodnotení dlhých behov, v ktorom vedie Švédka pred Nórkou o 20 bodov.