Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Beh na lyžiach SP: Nór Iversen víťazom skiatlonu v Lahti

Na archívnej foto Nórsky lyžiar Emil Iversen. Foto: TASR/AP

Na čele celkového poradia SP je Boľšunov s 1391 bodmi.

Lahti 23. januára (TASR) - Nórski bežci na lyžiach oslávili po koronavírusovej pauze návrat do kolotoča Svetového pohára všetkými pódiovými umiestneniami v sobotnom skiatlone. Víťazom sa stal Emil Iversen o 0,4 sekundy pred Sjurom Röthem, tretím bol Paal Golberg (+6,6 s). Dominanciu Nórov podčiarkol štvrtý Simen Krüger, ktorý sa obral o lepší výsledok vinou pádu v závere.

Nešťastné preteky má za sebou ďalší Nór Hans Christer Holund, ktorý viedol prakticky celú záverečnú tretinu trate. V poslednom zjazde však spadol, zlomil si obe palice a napokon dobehol až šiesty. Doterajší suverén Svetového pohára Alexander Boľšunov tiež zaostal a obsadil piatu priečku s mankom 20,9 sekundy na víťaza.

Na čele celkového poradia SP je Boľšunov s 1391 bodmi, s veľkým odstupom druhý je ďalší Rus Ivan Jakimuškon, ktorý má na konte 660 b. Na tretej priečke figuruje Francúz Maurice Manificat (588 b).