Quantcast
< sekcia Šport

Víťazmi tímšprintu sa stali Nóri a Švédky, Slováci nepostúpili

Na archívnej snímke nórsky bežec na lyžiach Peter Northug. Foto: TASR/AP

Medzi ženami sa radovali Švédky Maja Dahlqvistová a Jonna Sundlingová o 1,11 sekundy pred Američankami Jessicou Digginsovou a Juliou Kernovou.

Drážďany 19. decembra (TASR) - Nórski bežci na lyžiach Thomas Helland Larsen a Even Northug zvíťazili v nedeľnom tímšprinte voľnou technikou na podujatí Svetového pohára v Drážďanoch. O 42 stotín sekundy zdolali krajanov Sindreho Björnestada Skara s Haavardom Solaasom Taugbölom, tretie miesto obsadila ruská dvojica Gleb Retivych a Alexander Boľšunov s odstupom 0,62 s. Slovenskí reprezentanti Jáchym Cenek a Denis Tilesch nabrali v semifinálovej A-skupine manko 44,38 s a nepostúpili do finále.

Medzi ženami sa radovali Švédky Maja Dahlqvistová a Jonna Sundlingová o 1,11 sekundy pred Američankami Jessicou Digginsovou a Juliou Kernovou. Tretie finišovali Eve Urevcová s Anamarijou Lampičovou zo Slovinska, ktoré zaostali o 1,21 s. V súťaži žien nemalo Slovensko zastúpenie.

Výsledky tímšprintu voľnou technikou na podujatí SP v Drážďanoch:


muži:

1. Thomas Helland Larsen, Even Northug 14:19,34 min,
2. Sindre Björnestad Skar, Haavard Solaas Taugböl (všetci Nór.) +0,42 s,
3. Gleb Retivych, Alexander Boľšunov (Rus.) +0,62,
4. Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino (Tal.) +0,78,
5. Lucas Chanavat, Richard Jouve (Fr.) +1,21,
6. James Clugnet, Andrew Young (V. Brit.) +3,84,
7. Valerio Grond, Jovian Hediger (Švaj.) +10,77,
8. Arnaud Chautemps, Renaud Jay (Fr.) +10,92,
9. James Clinton Schoonmaker, Kevin Bolger (USA) +11,36,
10. Marcus Grate, Johan Häggström (Švéd.) +11,93


semifinále - A-skupina:

17. Jáchym CENEK, Denis TILESCH (SR) +44,38



celkové poradie SP (po 10 z 30 súťaží):

1. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 476 bodov,
2. Sergej Usťugov (Rus.) 315,
3. Boľšunov 282,
4. Jouve 269,
5. Taugböl 264,
6. Valnes 241


poradie šprintu (5 z 13):

1. Kläbo 320,
2. Taugböl 264,
3. Jouve 252,
4. Alexander Terentev (Rus.) 212,
5. Chanavat 177,
6. Valnes 166



ženy:

1. Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová (Švéd.) 15:45,81 min,
2. Jessica Digginsová, Julia Kernová (USA) +1,11 s,
3. Eva Urevcová, Anamarija Lampičová (Slov.) +1,21,
4. Jasmin Kaharaová, Jasmi Joensuuová (Fín.) +2,05,
5. Christina Macokinová, Natalia Neprjajevová (Rus.) +2,97,
6. Kristine Stavaas Skistadová, Mathilde Myhrvoldová (Nór.) +4,41,
7. Jenny Solinová, Moa Lundgrenová (Švéd.) +6,46,
8. Flora Dolciová, Lena Quintinová (Fr.) +9,02,
9. Laura Gimmlerová, Sofie Krehlová (Nem.) +25,24,
10. Magni Smedaasová, Julie Myhreová (Nór.) +25,26



celkové poradie SP (po 10 z 30 súťaží):

1. Dahlqvistová 464 bodov,
2. Frida Karlssonová (Švéd.) 400,
3. Therese Johaugová (Nór.) 375,
4. Rosie Brennanová (USA) 328,
5. Digginsová 319,
6. Lampičová 236

poradie šprintu (5 z 13):

1. Dahlqvistová 457,
2. Lampičová 222,
3. Digginsová 177,
4. Nadine Fähndrichová (Švaj.) 156,
5. Johanna Hagströmová (Švéd.) 137,
6. Tiril Udnes Wengová (Nór.) 129