Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Beh na lyžiach-SP: Taliani a Slovinky vyhrali tímšprint

Na snímke slovinské reprezentantky Anamarija Lampicová a Eva Urevcová sa tešia v cieli z víťazstva na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach, 7. februára 2021. Foto: TASR/AP

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili medzi elitu.

Ulricehamn 7. februára (TASR) - Taliani Francesco de Fabiani, Federico Pelegrino a slovinská dvojica Eva Urevcová, Anamarija Lampičová triumfovali v nedeľnom tímšprinte na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom Ulricehamne.

Talianske duo vo finále mužov zdolalo Švajčiarov Romana Furgera a Joviana Hedigera o 1,10 s, tretí skončili Švédi Karl-Johan Westberg a Johan Häggström (+1,61). Slovinky v dramatickom finiši odsunuli o 18 stotín sekundy na druhú priečku Švédky Maju Dahlqvistovú a Linn Svahnovú, tretiu priečku obsadili Laurien van der Graaffová a Nadine Fähndrichová zo Švajčiarska (+0,25).

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili medzi elitu. V semifinále obsadili predposlednú 10. priečku, keď za najrýchlejšími Dahlqvistovou a Svahnovou zaostali o 1:29,63 min. V celkovom poradí im patrilo 20. miesto. Do finále sa z dvoch semifinálových behov prebojovalo desať dvojíc.