Quantcast
< sekcia Šport

Belenenses Lisabon má trinásť nakazených omikronom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V sobotnom derby nastúpil tím proti Benfice Lisabon len s deviatimi hráčmi bez náhradníkov a trénerov, pričom ich náhradný brankár Joao Monteiro hral v poli.

Lisabon 29. novembra (TASR) - V prvoligovom portugalskom futbalovom klube Belenenses Lisabon sa rozšíril nový variant koronavírusu omikron. Nakazených je ním trinásť členov klubu vrátane hráčov. Ide o prvé prípady nákazy novým variantom v krajine.

"Nakazení sú v karanténe a nemajú vážne príznaky," povedala Graca Freitasová, šéfka portugalského verejného zdravotníctva podľa agentúry DPA.

V sobotnom derby nastúpil tím proti Benfice Lisabon len s deviatimi hráčmi bez náhradníkov a trénerov, pričom ich náhradný brankár Joao Monteiro hral v poli. Zápas musel rozhodca predčasne ukončiť na začiatku druhého polčasu za stavu 0:7, keďže po "zraneniach" zostalo na trávniku len šesť domácich hráčov.

"Je hanba, že sa vôbec hralo. Keď sme ligu požiadali o odklad, zamietli to s tým, že máme osem hráčov k dispozícii. Tí, ktorých prinútili nastúpiť, sú hrdinovia," povedal po zápase prezident domácich Rui Pedro Soaresa.