Belgičanka Thiamová sa na MS vrátila na trón v sedemboji

Zlatá medailistka Nafissatou Thiamová z Belgicka sa odfotila na pódiu počas medailového ceremoniálu pre sedemboj na majstrovstvách sveta v atletike v pondelok 18. júla 2022 v Eugene, Oregon. Foto: TASR/AP

Pred tromi rokmi v Dauhe podľahla Britke Katarine Johnsonovej-Thompsonovej, ktorá obsadila v Eugene 8. miesto.

Eugene 19. júla (TASR) - Belgická sedembojárka Nafissatou Thiamová vybojovala na atletických MS v Eugene svoj druhý titul majsterky sveta. Jej výsledný zisk bol 6974 bodov.

Belgičanka bola pred záverečnou osemstovkou druhá a priebežnú líderku Anouk Vetterovú z Holandska potrebovala zdolať o 1,36 sekundy. Podarilo sa jej to napokon s prehľadom o sedem sekúnd. Vetterová, ktorú na čelo súťaže posunul výborný výkon v oštepe (58,29 m), získala striebro (6867). Bronz patrí Američanke Anne Hallovej (6755).

Dvojnásobná olympijská šampiónka Thiamová sa na najvyšší stupienok na svetovom šampionáte vrátila po piatich rokoch. Pred tromi rokmi v Dauhe podľahla Britke Katarine Johnsonovej-Thompsonovej, ktorá obsadila v Eugene 8. miesto.