< sekcia Šport

Bernal vyhral preteky Gran Piemonte v Taliansku, J. Sagan nedokončil

Egan Bernal, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Slovenský cyklista Juraj Sagan z tímu Bora-Hansgrohe preteky nedokončil.

Miláno 10. októbra (TASR) - Kolumbijský cyklista Egan Bernal triumfoval na štvrtkových pretekoch Gran Piemonte v Taliansku. Víťaz tohtoročnej Tour de France sa presadil v záverečnom stúpaní na Santuario di Oropa a cieľ 183 km trasy, ktorá odštartovala v Aglie, preťal v čase 4:24:16 h. Druhý finišoval jeho krajan a kolega z tímu Ineos Ivan Ramiro Sosa, tretí skončil Francúz Nans Peters z Ag2r.

"Je úžasné konečne zvíťaziť v Talianku a v jednodňových pretekoch. Ivan Sosa ma vyviezol na kopci a ukázal, že dnes bol pravdepodobne najsilnejší. Odviedli sme skvelú prácu," agentúra AFP citovala Bernala. Pre dvadsaťdvaročného Kolumbijčana to bola generálka na posledný monument sezóny Giro di Lombardia, ktorý je na programe v sobotu.

Slovenský cyklista Juraj Sagan z tímu Bora-Hansgrohe preteky nedokončil.

výsledky Gran Piemonte (Aglie - Santuario di Oropa, 183 km):


1. Egan Bernal (Kol./Ineos) 4:24:16 h, 2. Ivan Sosa (Kol./Ineos) +6 s, 3. Nans Peters (Fr./Ag2r) +8, 4. Emanuel Buchmann (Nem./Bora-Hansgrohe) +10, 5. Dan Martin (Ír./SAE Team Emirates) +11, 6. Mathias Frank (Švaj./Ag2r) +40, ... Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) nedokončil