Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 24. jún 2024Meniny má Ján
< sekcia Šport

Beskorovajnyj opúšťa DAC, vracia sa na Ukrajinu

Na archívnej snímke futbalista Danylo Beskorovajnyj. Foto: TASR - Jakub Kotian

Beskorovajnyj sa stal hráčom DAC-u v lete 2018, prvý rok však strávil na hosťovaní v Michalovciach. Na Žitný ostrov prišiel v lete 2019 ako čerstvý majster sveta do 20 rokov.

Dunajská Streda 9. januára (TASR) - Ukrajinský futbalista Danylo Beskorovajnyj definitívne opúšťa FC DAC 1904 Dunajská Streda a v kariére bude pokračovať doma. Dvadsaťtriročný obranca sa vracia do tímu Kryvbas Krivoj Roh.

Beskorovajnyj sa stal hráčom DAC-u v lete 2018, prvý rok však strávil na hosťovaní v Michalovciach. Na Žitný ostrov prišiel v lete 2019 ako čerstvý majster sveta do 20 rokov. Celkovo si v drese DAC pripísal 48 ligových štartov, v ktorých strelil 2 góly. Päťkrát nastúpil aj v európskych klubových súťažiach, v Slovnaft Cupe má bilanciu 9/2.

"Pred rokom v januári odišiel na ročné hosťovanie do kazašského prvoligového FC Astana. Po ukončení pôsobenia v tamojšom klube sa dohodol na prestupe do klubu zo svojho rodného mesta, ktorý ako nováčik stojí aktuálne na 9. mieste najvyššej ukrajinskej súťaže," informoval web klubu zo Žitného ostrova.