Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Biatlon: Horváthová získala striebro vo vytrvalostných pretekoch

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Pre Slovensko je to už druhá medaila na prebiehajúcom svetovom šampionáte juniorov a kadetov.

Obertilliach 28. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Henrieta Horvátová vybojovala v nedeľných vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km na MS v rakúskom Obertilliachu striebornú medailu. S jedinou chybou na strelnici stratila na víťazku Francúzku Camille Benedovú 1:25,4 min. Tretia skončila Talianka Beatrice Trabucchiová (+1:34,3).

Pre Slovensko je to už druhá medaila na prebiehajúcom svetovom šampionáte juniorov a kadetov. V sobotu získala Ema Kapustová bronz v individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km.

Horvátová mala na strelnici bilanciu 0-1-0-0 a bežecky sa na trati postupne zlepšovala, takže v cieli ju predstihla iba Benedová, ktorá ako jediná v konkurencii 90 štartujúcich vybielila všetky terče. Horvátová druhým miestom dosiahla svoj doteraz najlepší výsledok na vrcholnom podujatí. Ďalšia Slovenka Zuzana Remeňová skončila na 23. mieste s tromi chybami (1-1-0-1) a so stratou 3:50,7 min., Júlia Machyniaková obsadila 41. priečku (2-0-1-2, +5:26,7) a Lucii Michaličkovej patrila až s deviatimi nepresnými výstrelmi (3-2-1-3) 75. pozícia s mankom 10:38,4 min.

"Stále tomu neverím, aj keď mám medailu na krku. Veľmi sa teším, formu som si načasovala správne. Nešla som na štart s nejakými očakávaniami, aby som to nepokazila. Začala som fajn a na trati som si držala tempo. Pred posledným výstrelom som už cítila dosť veľký tlak, preto som si spravila dlhšiu pauzu a dala som si na ňom záležať. Je to skvelý pocit a budem sa snažiť zvládnuť čo najlepšie aj ďalšie preteky na MS," povedala Horvátová pre portál slovenskybiatlon.sk. V Obertilliachu je to jej posledný mládežnícky šampionát, doterajším maximom pre ňu bolo 13. miesto na dorasteneckých MS.

Ďalšia Slovenka Zuzana Remeňová skončila na 23. mieste s tromi chybami (1-1-0-1) a so stratou 3:50,7 min., Júlia Machyniaková obsadila 41. priečku (2-0-1-2, +5:26,7) a Lucii Michaličkovej patrila až s deviatimi nepresnými výstrelmi (3-2-1-3) 75. pozícia s mankom 10:38,4 min.