< sekcia Šport

Francúzi Jacquelin a Bescondová vyhrali mix dvojíc

Na snímke Emilien Jacquelin a Anais Bescondová po víťazstve v miešanej štafete dvojíc v Pokljuke, v Slovinsku. 25. januára 2020. Foto: TASR/AP

Francúzska dvojica sa držala od začiatku v popredí, celkovo musela iba päťkrát dobíjať.

Pokljuka 25. januára (TASR) – Francúzska dvojica Emilien Jacquelin a Anais Bescondová triumfovali v dnešnej miešanej štafete dvojíc v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke. Senzačnú druhú priečku si so stratou 5,9 sekundy vybojovali Estónci, tretí boli Rakúšania (+12,1). Slováci Martin Otčenáš a Ivona Fialková obsadili 14. miesto s bilanciou 2+8 a stratou 1:47,7 min.

Francúzska dvojica sa držala od začiatku v popredí, celkovo musela iba päťkrát dobíjať. Bescondová však definitívne rozhodla o prvenstve až na záverečnom úseku a po čistej ôsmej streľbe. Nórka Karoline Offigstad Knottenová na nej zaváhala a tak sa na druhú priečku vyšvihli senzačne Estónci v zložení Rene Zahkna a Regina Ojová. Spolufavoriti Nemci Erik Lesser a Franziska Preussová obsadili až 11. priečku, Nóri boli tesne pred nimi.

Otčenáš už na prvej streľbe dvakrát dobíjal, na druhej musel absolvovať aj dve trestné kolá a figuroval až na 23. priečke. Ivona Fialková potom slovenskú dvojicu posunula dopredu a po štvrtej streľbe už bola na 17. mieste. Rovnakú pozíciu si na ďalších dvoch streľbách držal aj Otčenáš a I. Fialková na poslednom úseku po poslednej ôsmej streľbe ešte dokázala predbehnúť tri súperky na konečné 14. miesto. Celkovo museli Slováci bežať dve trestné kolá a osemkrát dobíjali."Naposledy som túto disciplínu išla tiež s Martinom ešte pred dvomi rokmi, zdá sa mi v Östersunde. Takže som bola zvedavá, čo to bude a myslím si, že som to celkom zvládla. Nijako špeciálne sme sa na to nepripravovali, každý sme si robili na svojom úseku svoju prácu a jedine, kde sme sa videli, bola výmena. Je to taký chaos, krátke trate a je to hlavne o streľbe. Ja som do nej išla spôsobom risk - zisk. Aj trénerka hovorí, že práve to mi sedí, že keď špekulujem a centrujem rany, tak mi to ide kade-tade. Naopak, keď som v rýchlom rytme, je to fajn. Asi je to aj podvedomé, že keď mám tri náhradné náboje, môžem riskovať," povedala I. Fialková.

Martin Otčenáš sa po pretekoch ospravedlňoval za svoje chyby na prvej stojke, kde musel odkrúžiť dve 75 m dlhé trestné kolá. "Škoda toho zaváhania, akoby som tam nebol pri zmysloch. Mrzí ma to a ospravedlňujem sa Ive, vďaka jej, že zabojovala do konca a ešte tie tri pretekárky predbehla," dodal.

Najlepšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková sa rozhodla v sobotu pauzovať, keďže si chcela oddýchnuť pred nedeľňajšími pretekmi s hromadným štartom. V sobotu je na programe ešte miešaná štafeta štvoríc.

SP v biatlone v Pokljuke - 6. kolo

Miešaná štafeta dvojíc:
1. Emilien Jacquelin, Anais Bescondová (Fr.) 38:33,4 min (0+5)
2. Rene Zahkna, Regina Ojová (Est.) +5,9 (0+3)
3. Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová (Rak.) +12,1 (0+6)
4. Christian Gow, Emma Lunderová (Kan.) +16,0 (0+6)
5. Dmytro Pidrušnyj Anastasija Merkušinová (Ukr.) +28,8 (1+4)
6. Serafin Wiestner, Irene Cadurischová (Švaj.) +40,7 (0+7)
7. Andrejs Rastorgujevs, Baiba Bendiková (Lot.) +41,2 (0+8)
8. Timofej Lapšin, Anna Frolinová (Kór.rep.) +43,7 (1+8)
9. Viktor Krjuko, Iryna Krjuková (Biel.) +44,1 (0+3)
10. Vetle Sjaastad Christiansen, Karoline Offigstad Knottenová (Nór.) +48,9 (0+7)
...
14. Martin OTČENÁŠ, Ivona FIALKOVÁ (SR) +1:47,7 (2+8)

Poradie v SP v miešaných štafetách:
1. Švédsko 137 b.
2. Nórsko 133
3. Francúzsko 128
4. Nemecko 120
5. Rakúsko 118
6. Estónsko 117
...
16. SLOVENSKO 72