Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Hanna Öbergová vyhrala úvodný šprint

Na archívnej snímke Hanna Öbergová. Foto: TASR – Michal Svítok

Najlepšou zo Sloveniek bola Ivona Fialková, ktorá s odstupom 1:55,2 min obsadila 48. priečku. Jej sestre Paulíne patrila 82. pozícia, Henriete Horvátovej 109.

Östersund 28. novembra (TASR) - Švédska biatlonistka Hanna Öbergová triumfovala v nedeľu v úvodných rýchlostných pretekoch novej sezóny Svetového pohára vo švédskom Östersunde. V cieli mala náskok 11,3 sekundy pred Francúzkou Anais Chevalierovou-Bouchetovou a 15,4 pred Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou

Öbergová nezvládla v sobotu úvodné podujatie sezóny, keď skončila vo vytrvalostných pretekoch až na 74. mieste predovšetkým zásluhou siedmich trestných minút. V šprinte však na strelnici neurobila chybu a pripísala si tak siedme prvenstvo vo Svetovom pohári, z toho tretie v šprinte. Víťazka sobotných pretekov Markéta Davidová z ČR obsadila 15. priečku.

Švédka uspela v úvodnom šprinte sezóny aj pred rokom. Vtedy však odštartovala sezóna vo fínskom Kontiolahti, tentokrát sa mohla tešiť z úspechu na domácej pôde. "Pred štartom sezóny som si nebola istá mojou kondíciou, preto pre mňa veľa znamená, že som dobre bežala. To, že viem zastrieľať som vedela už predtým. Neúspech vo vytrvalostných pretekoch ma neznepokojil. Iba mi dodal motiváciu predviesť dnes dobrý výkon," vyhlásila Öbergová pre biathlonworld.com.

Žltý dres pre vedúcu ženu priebežného poradia SP aj naďalej patrí Davidovej, ktorá získala 86 bodov, rovnako ako Bieloruska Dzinara Alimbekavová. Pri bodovej zhode však v jej prospech rozhoduje vyššie umiestnenie v pretekoch v sezóne.