Šprint v Osrblí vyhrala Benedová, Horvátová na 30. priečke

Na archívnej snímke z 10. januára 2020 slovenská reprezentantka Henrieta Horvátová na trati vytrvalostných pretekov v biatlone žien na 15 km štvrtého kola Pohára IBU v Osrblí. Foto: TASR - Ján Krošlák

Popoludňajšie rýchlostné preteky mužov sa neuskutočnili pre silný nárazový vietor a organizátori ich presunuli na sobotu.

Osrblie 14. januára (TASR) - Francúzska biatlonistka Camille Benedová triumfovala v piatkovom šprinte žien 5. kola IBU Cupu v Osrblí. Na 7,5 km trati predviedla bezchybnú streľbu a do cieľa prišla v čase 19:51,1 minúty. Za ňou finišovali ruské reprezentantky. Druhá skončila Jevgenija Burtasovová (+13,4 s) a tretia bola Natalia Gerbulovová (+18,2 s).

Z trojice Sloveniek skončila najvyššie na 30. mieste Henrieta Horvátová, ktorá vybielila všetkých desať terčov, no v cieli stratila 1:46,7 minúty. Veronika Machyniaková bola s dvoma chybami 67. (+3:13,2 min) a Kristína Makovínyová obsadila rovnako s dvoma nesklopenými terčmi 77. priečku (+4:03,2 min).

Popoludňajšie rýchlostné preteky mužov sa neuskutočnili pre silný nárazový vietor a organizátori ich presunuli na sobotu 10.30 h.