Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Biatlonistka Braisazová-Bouchetová zvíťazila v stíhačke

Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová počas streľby v stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí SP vo švajčiarskom Lenzerheide 16. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Dvadsaťsedemročná Braisazová-Bouchetová odštartovala s náskokom 12 sekúnd pred Nórkou Ingrid Landmarkovou Tandrevoldovou a napriek jednej chybe na prvej položke stále viedla.

Lenzerheide 16. decembra (TASR) - Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová triumfovala po šprinte aj v stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí SP vo švajčiarskom Lenzerheide. Vyhrala v čase 27:31,0 minúty, keď v závere zdolala krajanku Juliu Simonovú (+25,2s). Tretia bola Nórka Marit Ishol Skoganová (+1:13,6). Jediná Slovenka Ema Kapustová vylepšila svoje maximum, obsadila 28. miesto a získala prvé body v kariére.

Dvadsaťsedemročná Braisazová-Bouchetová odštartovala s náskokom 12 sekúnd pred Nórkou Ingrid Landmarkovou Tandrevoldovou a napriek jednej chybe na prvej položke stále viedla. Na druhú priečku sa posunula Simonová, ktorá obhajuje celkový triumf. Rovnaké poradie bolo aj po záverečnej stojke a v cieli. Braisazová-Bouchetová vyhrala druhé preteky v tejto sezóne SP a celkovo siedme v kariére. Skoganová obsadila tretiu priečku a zaknihovala prvé pódiové umiestnenie v kariére.

Kapustová skončila v šprinte na 41. mieste a úvodnú ležku zvládla bezchybne a posunula sa po nej o šesť priečok vyššie. Na druhej opäť neminula ani raz a patrila jej 33. pozícia. V stoji bola stopercentná na oboch položkách a poskočila na 23. priečku. Slovenská juniorka v záverečnom kole stratila na trati ešte päť miest, ale stačilo to na 28. pozíciu (+3:10,3 min) a trinásť bodov do celkového poradia. Žiadna Slovenka okrem Anastasie Kuzminovej, ktorá reprezentovala v minulosti aj Rusko, nebodovala už vo svojom piatom štarte v SP.

"Som veľmi spokojná. Ešte pred dvomi týždňami by som nepovedala, že to takto dopadne. Napravila som si zlú reputáciu o tomto štadióne a celkovo o Lenzerheide, lebo na majstrovstvách sveta kadetov sa mi tu veľmi nedarilo. Nemala som na to dobré spomienky. Vedela som, že trať je ťažká, takže som rada, že som to takto zvrátila. Na strelnici som išla na istotu, aj keď to nebolo jednoduché, od rána som nemala úplne najlepší pocit, lebo som toho mala celkom dosť a ťažko sa mi aj rozhýbavalo. Bolo pre mňa náročné sa skoncentrovať. Dala som do toho všetko, čo som dnes ešte v sebe mala. Som rada, že môžem ísť domov na Vianoce s takým dobrým pocitom," uviedla Kapustová pre špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.