Biatlonistka Vozárová obsadila 18. miesto na 12,5 km

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Biatlonista Matej Gregor obsadil 25. priečku v pretekoch na 15 km so stratou 9:16,4 min na suverénneho víťaza Kazacha Vadima Kuralesa (42:37,4 min).

Lake Placid 15. januára (TASR) - Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Ján Sanitrár obsadil v sobotňajšom super-G na Svetovej zimnej univerziáde v americkom Lake Placid 15. miesto. Za víťazným Čechom Janom Zabystřanom zaostal o 1,64 sekundy. Striebro si vybojoval Talian Luca Taranzano (+0,41 s), bronz Švajčiar Eric Wyler (+0,42).

V ženskej súťaži super-G obsadila Petra Hromcová rovnako ako Sanitrár spoločnú 15. pozíciu s Američankou Cheyenne Brownovou (obe +1,94 za víťazkou). Vyhrala Nemka Fabiana Dorigová pred Carmen Sofie Nielssenovou z Dánska (+0,47 s) a Španielkou Celiou Abadovou (+0,61).

Biatlonista Matej Gregor obsadil 25. priečku v pretekoch na 15 km so stratou 9:16,4 min na suverénneho víťaza Kazacha Vadima Kuralesa (42:37,4 min). Ten triumfoval pred Nórom Oerjanom Mosengom (+42,6 s) a Francúzom Axelom Garnierom (1:16,5 min). Ďalší Slovák Matej Badan bol 34. (+12:27,0).

Viktória Vozárová finišovala na 18. priečke v individuálnych pretekoch na 12,5 km so stratou 5:16,9 min na Kanaďanku Shilu Rousseauovú. Druhá skončila Poľka Barbara Skrobiszewská (+48,4 s), tretia bola Češka Tereza Jandová (+53,7). Druhá Slovenka v štartovom poli Stela Šavelová obsadila 41. priečku (+15:03,2).