Quantcast
< sekcia Šport

Boje na Ukrajine poškodili štadión Šachtaru Doneck

Na snímke futbalový štadión Donbass Arena - jedno z dejísk futbalových majstrovstiev Európy v roku 2012 - je poškodený po ostreľovaní v Donecku na východe Ukrajiny Foto: TASR/AP

Šachtar pre nepokoje na východe krajiny premiestnil svoje sídlo do Kyjeva a svoje domáce duely hráva v západoukrajinskom Ľvove.

Lyjev 20. októbra (TASR) - Futbalový štadión ukrajinského Šachtaru Doneck v pondelok vážne poškodili počas bojov medzi proruskými separatistami a vládnymi jednotkami, ktoré pokračujú napriek dohode o prímerí. Fotografie na sociálnych sieťach potvrdili zničenie sklenenej fasády Donbass Arény.

"Tlaková vlna po silnej explózii spôsobila vážne škody v západnej a východnej časti arény," potvrdil prostredníctvom oficiálnej webstránky Šachtaru manažér štadióna Vadyn Guňko. "Časť sklenenej fasády sa rozbila a postihnuté boli aj vnútorné priestory. Momentálne posudzujeme škody a uzavreli sme prístup do nebezpečných priestorov. Vyzývame obyvateľov Donecka, aby nevstupovali na štadión za žiadnych okolností."

Šachtar pre nepokoje na východe krajiny premiestnil svoje sídlo do Kyjeva a svoje domáce duely hráva v západoukrajinskom Ľvove. Donbass Arénu, ktorá hostila päť zápasov EURO 2012, už v uplynulých dvoch mesiacoch boje viackrát poškodili.