Quantcast
< sekcia Šport

Borbély skončil na pozícii reprezentačného trénera SR v malom futbale

Na snímke tréner Slovenska Ladislav Borbély. Foto: TASR - Roman Hanc

Počas jeho pôsobenia dosiahla slovenská reprezentácia v malom futbale historicky najlepšie úspechy – 7. miesto na MS v Austrálii v roku 2019 a 5. miesto na domácich ME 2022 v Košiciach.

Bratislava 8. augusta (TASR) - Ladislav Borbély skončil na pozícii reprezentačného trénera SR v malom futbale. Rozhodol sa tak po vzájomnej dohode s prezidentom zväzu Petrom Králikom. Svojho postu sa ujal vo februári 2019 a viedol slovenský národný tím na uplynulých dvoch vrcholných reprezentačných akciách.

Počas jeho pôsobenia dosiahla slovenská reprezentácia v malom futbale historicky najlepšie úspechy – 7. miesto na MS v Austrálii v roku 2019 a 5. miesto na domácich ME 2022 v Košiciach. V 33 medzištátnych zápasoch zaznamenal celkovú bilanciu 18 výhier, 6 remíz a 9 prehier.

"Na základe podrobnej analýzy výsledku na ME, na ktorých sa nepodarilo naplniť vopred mediálne deklarovaný cieľ postúpiť do semifinále, ukončujeme po dohode s prezidentom SZMF Petrom Králikom moje pôsobenie vo funkcii reprezentačného trénera SR v malom futbale. Chcel by som poďakovať za dôveru, ktorú mi VV SZMF pred 3 a pol rokom dal a myslím si, že spolu s mojim asistentom Peťom Gancznerom sme kvalitu malého futbalu aj v súčinnosti so SZMF výrazne posunuli smerom dopredu. Verím, že môj nástupca bude pokračovať v línii, ktorú sme načrtli počas nášho účinkovania od februára 2019 až po dnes," uviedol Borbély v tlačovej správe.