Boston odvrátil hrozbu vypadnutia, Miami zdolal 116:99 a znížil na 1:3

Jayson Tatum z Bostonu Celtics počas zápasu proti Miami 23. mája 2023. Foto: TASR/AP

Piaty duel je na programe v noci na piatok o 2.30 SELČ v Bostone. Na víťaza série čaká vo finále Denver Nuggets, ktorý do neho prešiel bez jedinej prehry cez Los Angeles Lakers.

Miami 24. mája (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtics odvrátili prvú hrozbu vypadnutia v semifinále play off NBA. V noci na stredu zvíťazili vo štvrtom zápase finále Východnej konferencie na palubovke Miami Heat 116:99 a znížili stav série na 1:3. Jayson Tatum zaznamenal v tíme hostí 33 bodov, 11 doskokov a 7 asistencií.

Miami bolo tiež blízko k triumfu 4:0 v sérii, v druhej minúte tretej štvrtiny viedlo o deväť bodov 61:52. Lenže potom zaznamenal Boston v priebehu troch minút šnúru 18:0 a prevzal opraty duelu. "Nepremýšľali sme nad tým, že musíme vyhrať štyri zápasy za sebou. Chceli sme si len zachrániť sezónu. Prísť po zápase do šatne, pozrieť sa do očí a povedať si, že sme dali do toho všetko. Niektoré tímy skolabujú, keď ich pritlačia k múru. Nám sa to nestalo, na čo som hrdý. Ukázali sme charakter," vyjadril spokojnosť Tatum podľa AFP.

Heat vôbec po prvýkrát v tejto sezóne padli v play off doma, hoci vo vyraďovacej časti už prehrali duel play in s Atlantou na vlastnej palubovke. V ich drese si Jimmy Butler zapísal 29 bodov a 9 doskokov. Líder Miami nemá pochybnosti, že hráči z Floridy si opäť po troch rokoch zahrajú finále. "Určite sme neposadili Boston na koňa. Je to skôr signál pre nás, že máme dať do toho viac energie. V sezóne sme vždy hrali dobre iba vtedy, keď sme sa v prvom rade sústredili na seba."

Žiaden tím v histórii NBA ešte neotočil stav série z 0:3 na zápasy. Ak by to zvládol Boston, bolo by to na 151. pokus.