< sekcia Šport

Mayweather zaplatí za Floydov pohreb

Na archívnej snímke z 29. decembra 2018 Floyd Mayweather Jr. počas tlačovej konferencie v Tokiu. Bývalý americký profesionálny boxer Floyd Mayweather zaplatí pohreb Georgea Floyda. Foto: TASR/AP

Mayweatherovu ponuku už Floydova rodina prijala.

Minneapolis 2. júna (TASR) – Bývalý americký profesionálny boxer Floyd Mayweather zaplatí pohreb Georgea Floyda. Ten zomrel minulý týždeň v Minneapolise po tom, ako mu policajt viac ako osem minút kľačal na krku. Súdna pitva preukázala zadusenie ako príčinu smrti.

Mayweatherovu ponuku už Floydova rodina prijala, prezradil to jeho promotér Leonard Ellerbe pre ESPN: "Pravdepodobne bude zúriť, keď to poviem, ale áno, Mayweather pokryje náklady na pohreb." V prípade niekdajšieho svetového šampióna v piatich váhových kategóriách nejde o ojedinelý prejav solidarity. Podľa Ellerbeho 43-ročný boxer pomáha už roky a potichu. "Takéto veci robí už dvadsať rokov, ale nehovorí o nich."

Floydova rodina prostredníctvom právnika oznámila, že pohreb bude 9. júna v Houstone, ešte predtým sa uskutočnia spomienkové akcie v Minneapolise a v Severnej Karolíne, kde sa Floyd narodil. Policajt, ktorý mu kľačal na krku už čelí obvineniu z vraždy tretieho stupňa a zabitia z nedbanlivosti.