< sekcia Šport

Bývalý šampión v boxe bojuje s koronavírusom: Úplne iný zápas

Ukrajinský politik a bývalý boxer Vitalij Kličko (vpravo). Archívna snímka. Foto: TASR/AP

Ako starosta ukrajinskej metropoly Kyjeva musí denne prijímať opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Vo štvrtok oznámil prvé úmrtie, trojmiliónové veľkomesto aktuálne hlási 160 prípadov nakazenia.

Kyjev 5. apríla (TASR) - Bývalý boxerský šampión v ťažkej váhe Vitalij Kličko bojuje s najťažším súperom práve v tomto období. Ako starosta ukrajinskej metropoly Kyjeva musí denne prijímať opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Vo štvrtok oznámil prvé úmrtie, trojmiliónové veľkomesto aktuálne hlási 160 prípadov nakazenia.

"Toto je úplne iný zápas. Bojujem za svoje mesto, za život a zdravie miliónov ľudí, za ktorých nesiem zodpovednosť. Ako boxer som bojoval trikrát-štyrikrát do roka. V súčasnosti je to prakticky nepretržite," uviedol víťaz 45 zo 47 profesionálnych duelov v rozhovore pre nedeľné vydanie Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Kličko obmedzil verejné podujatia a každý deň na poludnie informuje obyvateľov o aktuálnej situácii. "Prosím, urobte mi láskavosť a zostaňte doma!," znie jeho najčastejšia výzva. Kyjev je zhodou okolností partnerským mestom Wu-chanu, kde pandémia vypukla, aj preto starosta zaviedol opatrenia s predstihom v porovaní s inými regiónmi. Čínske mesto sa v ťažkých časoch snaží pomôcť aj materiálne, na Ukrajinu už poslalo napríklad rúška. Kličko je starostom od roku 2014, v súčasnosti vo svojom druhom funkčnom období.