Box: Tankó prehral vo štvrťfinále ME s Ukrajincom Šestakom na body

Na archívnej snímke slovenský boxer Viliam Tankó. Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenský boxer obsadil celkovo piatu priečku.

Jerevan 27. mája (TASR) - Slovenský boxer Viliam Tankó nezíska na majstrovstvách Európy v Jerevane medailu. V piatkovom štvrťfinále ľahkej váhy (do 60 kg) podľahol Ukrajincovi Jurijovi Šestakovi 1:4 na body.

Prvé kolo patrilo ukrajinskému pästiarovi, v druhom už v ringu dominoval Tankó. Po rozhodujúcom treťom kole sa však napokon štyria rozhodcovia priklonili na stranu Šestaka, ktorý si tak vybojoval miestenku v semifinále.

Tankó obsadil celkovo piatu priečku, na šampionáte predtým po Grékovi Konstantinosovi Kalogeridisovi vyradil v druhom kole aj majstra Európy do 22 rokov a najvyššie nasadeného Bulhara Radoslava Rosenova 5:0 na body. Informovala facebooková stránka Slovenskej boxerskej federácie (SBF).