< sekcia Šport

Boxer Gvozdyk utrpel v zápase s Beterbievom menší otras mozgu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tridsaťdvaročný Gvozdyk prehral technickým knokautom v desiatom kole z dvanástich vypísaných, ringový rozhodca ukončil duel namiesto tretieho počítania.

Philadelphia 23. októbra (TASR) - Ukrajinský profesionálny boxer Oleksandr Gvozdyk utrpel pri prehre s Rusom Arturom Beterbievom menší otras mozgu. Niekoľko dní pobudol v nemocnici vo Philadelphii, kde sa konal unifikačný súboj poloťažkej hmotnostnej kategórie, odkiaľ ho už prepustili. Informoval o tom jeho tréner Teddy Atlas na webe ESPN.

Tridsaťdvaročný Gvozdyk prehral technickým knokautom v desiatom kole z dvanástich vypísaných, ringový rozhodca ukončil duel namiesto tretieho počítania. Pre Ukrajinca to bol prvý neúspech v profesionálnom ringu po sedemnástich víťazstvách (14 KO), Beterbiev mu vzal titul verzie WBC.

Táto organizácia na svojom výročnom stretnutí v mexickom Cancune ocenila špeciálnym opaskom predchádzajúceho šampióna poloťažkej váhy. Kanaďan Adonis Stevenson sa zotavil po tom, ako práve v decembrovom zápase s Gvozdykom utrpel život ohrozujúce zranenia hlavy. Podstúpil urgentnú operáciu mozgu a ležal v kóme, no prebral sa z nej a darí sa mu aj s rehabilitáciou.