< sekcia Šport

Boxer Spence leží po autonehode v nemocnici v Dallase

Boxer Errol Spence. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročný šampión weltrovej váhy organizácie IBF prešiel zo zatiaľ nezistených príčin na svojom Ferrari do protismeru, kde sa po kolízii s oproti idúcim automobilom niekoľkokrát prevrátil.

Dallas 10. októbra (TASR) - Americký boxer Errol Spence sa po ťažkej autonehode v meste Dallas nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti v miestnej nemocnici.

Dvadsaťdeväťročný šampión weltrovej váhy organizácie IBF prešiel zo zatiaľ nezistených príčin na svojom Ferrari do protismeru, kde sa po kolízii s oproti idúcim automobilom niekoľkokrát prevrátil. Polícia incident vyšetruje, no podľa prvých znaleckých správ automobil Spenca pred haváriou výraznejšie zrýchľoval.

Spence uplynulý mesiac úspešne obhájil svoj titul. V tesnom súboji s vyzývateľom Shawnom Porterom zvíťazil na galavečeri v Los Angeles po rozdelenom verdikte rozhodcov.

Štvrťfinalista OH 2012 v Londýne nazbieral počas svojej doterajšej kariéry 26 výhier (21 pred časovým limitom) bez jedinej prehry. V ďalšom priebehu kariéry sa spomína jeho možný duel s filipínskym veteránom Mannym Pacquaiom. Informáciu priniesla agentúra AP.