< sekcia Šport

Boženík už bol na súpiske Feyenoordu, do pohárového zápasu nezasiahol

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík, archívna foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Boženík absentoval vinou zlomeniny v pravej nohy, podľa jeho slov však už naplno trénuje, a hoci si na plnú minutáž netrúfal, bol pripravený nastúpiť aspoň na časť duelu.

Amsterdam 20. januára (TASR) - Slovenský futbalista Róbert Boženík figuroval na zápasovej súpiske Feyenoordu Rotterdam prvýkrát od októbra minulého roka. Do stredajšieho osemfinále Holandského pohára s Heraclesom však nezasiahol a víťazstvo svojho tímu 3:2 sledoval iba z lavičky náhradníkov.

Boženík absentoval vinou zlomeniny v pravej nohy, podľa jeho slov však už naplno trénuje, a hoci si na plnú minutáž netrúfal, bol pripravený nastúpiť aspoň na časť duelu. "Liečba išla podľa plánu. Hneď, keď som mohol, tak som začal chodiť do posilňovne, tam som strávil dva mesiace. V prvej fáze som posilňoval vrchnú časť tela, keďže nohu som mal v ortéze. Postupom času som ju začal tiež zapájať. Teraz už dva týždne trénujem naplno s mužstvom, čiže cítim sa dobre a zvládam plnú záťaž," povedal ešte pred zápasom 21-ročný útočník pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Tréner Feyenoordu Dick Advocaat Boženíka na ihrisko neposlal, jeho zverenci sa tešili z postupu vďaka gólom Luisa Sinisterru, Briana Linssena a Lutsharela Geertruidu.