Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Šport

Brankár Valent predĺžil zmluvu s Nitrou

Brankár Nitry Michal Valent v zápase 16. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra - Dukla Trenčín, archívne foto zo 24. októbra 2014 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Valent sa dostal do nominácie trénera slovenskej reprezentácie Zdena Cígera na turnaj Arosa Challenge 2015, kde absolvuje debut v národnom tíme.

Nitra 15. decembra (TASR) - Vedenie slovenského hokejového klubu HK Nitra sa na začiatku reprezentačnej prestávky dohodlo na predĺžení zmluvy s brankárom Michalom Valentom, ktorý tak bude v tíme pokračovať aj v sezóne 2016/2017. Informovala o tom webstránka hockeynitra.com.

"Sme veľmi radi, že po predĺžení kontraktu s Radom Macíkom sa nám podarilo dohodnúť na predĺžení spolupráce aj s našou brankárskou jednotkou, oporou tímu a miláčikom publika Michalom Valentom. Tak ako je to vo všetkých vyspelých kluboch, aj my sa uberáme touto cestou. Nechceme čakať na poslednú chvíľu," povedal pre hockeynitra.com riaditeľ HK Nitra Miroslav Kováčik.

Svoju spokojnosť neskrýval ani 30-ročný Valent. "Potešilo ma, že mi vedenie klubu prejavilo dôveru a som rád, že budem pokračovať v nitrianskych farbách. Cítim sa v klube výborne, Nitra sa stala mojím druhým domovom aj vďaka skvelým fanúšikom. V tejto sezóne v klube navyše všetko funguje tak ako má," uviedol brankár, ktorý sa dostal do nominácie trénera slovenskej reprezentácie Zdena Cígera na turnaj Arosa Challenge 2015, kde absolvuje debut v národnom tíme.