Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Šport

Brankárka Korenčiová prestúpila z AC Miláno do Levante

Slovenská brankárka Korenčiová v zápale hry. Foto: archív M.K.

Futbal ochutná v poradí v šiestej najvyššej súťaži, po slovenskej (Slovan Bratislava), českej (Slavia Praha), nemeckej (Sand a Freiburg), švajčiarskej (Neunkirch) a talianskej (AC Miláno).

Madrid 4. januára (TASR) - Slovenská reprezentačná brankárka Mária Korenčiová bude pokračovať v kariére v španielskom futbalovom klube Levante UD Femenino, s ktorým podpísala zmluvu do 30. júna tohto roka. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

"Po tri a pol nádherných rokoch je čas spustiť novú výzvu. Chcem poďakovať personálu, hráčom a fanúšikom AC Miláno, ktorých som na tejto ceste stretla, veľa som sa tu naučila a vyrástla som. Ďakujem, že ste ma vždy podporovali a verili mi, bolo mi potešením byť súčasťou milánskej rodiny. Už sa neviem dočkať, čo mi prinesie budúcnosť," napísala Korenčiová na instagrame ešte na konci minulého roka.

V utorok už administratívne spečatila prestup do Španielska. "Levante UD Femenino má v ženskom futbalovom prostredí veľmi dobré meno a som naozaj rada, že môžem byť jeho súčasťou," povedala Korenčiová bezprostredne po príchode do tréningového centra španielskeho klubu pre futbalsfz.sk. Futbal ochutná v poradí v šiestej najvyššej súťaži, po slovenskej (Slovan Bratislava), českej (Slavia Praha), nemeckej (Sand a Freiburg), švajčiarskej (Neunkirch) a talianskej (AC Miláno).