< sekcia Šport

Bratislava ide riešiť problém s ohrozenými športoviskami na Pasienkoch

Hant aréna Foto: TASR/Martin Baumann

V ohrození je športová hala na Pasienkoch, tenisový areál Inter Bratislava i gymnastická hala, ktorú má Asociácia športových klubov Inter Bratislava v dlhodobom prenájme od hlavného mesta.

Bratislava 24. apríla (TASR) – Hlavné mesto ide hľadať možnosti, ako vyriešiť problém s bratislavskými športoviskami na Pasienkoch, ktoré sú v dôsledku nedoriešených nájomných vzťahov ohrozené. Bratislavskí poslanci dnes vzali na vedomie petíciu za zachovanie športovísk so 7000 podpismi a primátora Milana Ftáčnika (nezávislý s podporou Smeru-SD) požiadali, aby predložil na júnové rokovanie návrhy na riešenie.

V ohrození je športová hala na Pasienkoch (HANT aréna), tenisový areál Inter Bratislava i gymnastická hala, ktorú má Asociácia športových klubov (AŠK) Inter Bratislava v dlhodobom prenájme od hlavného mesta. V roku 2006 bratislavskí mestskí poslanci odsúhlasili zámenu pozemkov pod športoviskami AŠK Inter pre súkromnú spoločnosť TESAKO. Mali sa tým doceliť pozemky pod budúcim Národným futbalovým štadiónom na Tehelnom poli.

Športové združenie však nemalo na platenie komerčného nájomného a minulý rok dostala AŠK i mesto od spoločnosti predžalobné výzvy. Žiada v nich zaplatiť ušlý zisk spôsobený neoprávneným užívaním pozemkov. "Vlastník pozemkov si nárokuje na úhradu komerčného nájmu za posledné dva roky vo výške viac ako 600.000 eur a ďalších 300.000 eur za aktuálny a každý ďalší kalendárny rok," uvádza sa v petícii.

Signatári petície tak žiadajú od mesta, aby sa problémom zaoberalo. "Navrhujem, aby sme to riešili formou zámeny, ak budete vidieť iné možnosti, nebránim sa im," vyzval poslancov primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD). "Je to problém, ktorý musíme vyriešiť čo najskôr, podľa mňa je zámena jedinou možnosťou," podotkol sociálny demokrat Jozef Havrilla. Nie všetci poslanci však dnes mali takýto názor. "Nemyslíme si, že zámena je jediným riešením," podotkla predsedníčka klubu KDH Jarmila Tvrdá a podala návrh na zmenu uznesenia, ktorý poslanci schválili. Mesto tak bude hľadať viaceré možnosti, ako problém so športoviskami vyriešiť. Na stôl by sa mali mestskému parlamentu dostať v júni.

AŠK Inter Bratislava je zoskupením dvanástich športových klubov. V priestoroch Interu dnes denne trénuje viac ako 300 detí a mládeže.