Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Brazília otočila duel vo Venezuele, Paraguaj remizoval s Argentínou

Brazílsky hráč Antony (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil tretí gól proti Venezuele v zápase juhoamerickej kvalifikácie na MS 2022 Venezuela - Brazília v Caracase 7. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Na tretie miesto sa posunul Ekvádor, ktorý si poradil s Bolíviou hladko 3:0. Zápas v Guayaquile "vybavil" za necelých 19 minút, dvomi gólmi prispel k víťazstvu Enner Valencia.

Rio de Janeiro 8. októbra (TASR) - Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na piatok v juhoamerickej kvalifikácii MS 2022 na ihrisku Venezuely 3:1 a upevnili si vedenie v tabuľke. V Caracase síce prehrávali od 11. minúty po góle Erica Ramireza, no v závere dokázali skóre otočiť. Na 1:1 vyrovnal v 71. minúte hlavičkou stopér Marquinhos, druhý gól hostí strelil v 85. minúte z pokutového kopu Gabriel Barbosa a v nadstavenom čase poistil výhru striedajúci Antony.

V drese "kanárikov" chýbali opory Neymar a Casemiro. Neymar si odpykával kartový trest a Casemira vyradil zápal zubného nervu. Brazília zvýšila na čele tabuľky náskok pred druhou Argentínou už na osem bodov. "Albicelestes" vedení kapitánom Lionelom Messim totiž iba remizovali v Asuncione s domácim Paraguajom 0:0.

Na tretie miesto sa posunul Ekvádor, ktorý si poradil s Bolíviou hladko 3:0. Zápas v Guayaquile "vybavil" za necelých 19 minút, dvomi gólmi prispel k víťazstvu Enner Valencia. Štvrtý je Uruguaj, ktorý v Montevideu hral s Kolumbiou bez gólov. Naďalej sa nedarí Čile, ktoré prehralo v Lime s domácim Peru 0:2.