Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. jún 2026Meniny má Zlatko
< sekcia Šport

Brazílsky majster sveta z roku 1970 Brito zomrel vo veku 86 rokov

Bývalé brazílske futbalové legendy Marco Antonio, Brito, Jairzinho, Roberto Miranda, Altair, Jair Marinho, zľava, zo skupiny Legendarios do Brasil pózujú fotografom pred tlačovou konferenciou v Berlíne, 8. júna 2006. Foto: TASR/AP

Brito tvoril spolu s Piazzom dvojicu, ktorá viedla brazílsku obranu počas turnaja v roku 1970.

Brazília 12. júna (TASR) - Brito, brazílsky majster sveta vo futbale z roku 1970, zomrel vo veku 86 rokov. Vo štvrtok večer to uviedol vo vyhlásení Brazílsky futbalový zväz (CBF).

Príčinu smrti nezverejnil. „Brito nás opustil ako jeden z najväčších obrancov v histórii brazílskeho futbalu. Jeho prínos počas MS v roku 1970 k nášmu tretieho titulu zostane navždy v pamäti nás všetkých. Nech je jeho bojovný duch inšpiráciou pre našich hráčov, ktorí budú hrať na MS 2026,“ citovala agentúra DPA prezidenta CBF Samira Xauda.

Brito tvoril spolu s Piazzom dvojicu, ktorá viedla brazílsku obranu počas turnaja v roku 1970. Kým Piazza bol známy svojou technikou, Brito vynikal silou a fyzickou kondíciou. Brito odohral za národný tím 61 zápasov.