Brentford zdolal Manchester United 4:0

Hráč Brentfordu Mathias Jensen (tretí zľava) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil druhý gól vo futbalovom zápase anglickej ligy Premier League FC Brentford -Manchester United v Londýne 13. augusta 2022. Foto: TASR/AP

V bráne Fulhamu sa blysol slovenský brankár Marek Rodák, ktorý udržal čisté konto pri remíze 0:0 na pôde remizovali Wolverhamptonu 0:0.

Londýn 13. augusta (TASR) - Futbalisti Brentfordu sa postarali v sobotnom zápase 2. kola Premier League o prekvapenie. Manchester United zdolali 4:0, pričom všetky góly vsietili už v prvom polčase. Pre londýnsky klub ide o prvú výhru nad týmto súperom od roku 1938.

Brentford zároveň vyrovnal najlepší výsledok, ktorý proti "červeným diablom" v histórii dosiahol. Rovnakým výsledkom zvíťazil pred 86 rokmi. Davida da Geu postupne prekonali Josh Dasilva, Mathias Jensen, Ben Mee a Bryan Mbeumo. Domáci tak majú po dvoch zápasoch na konte štyri body. United sú bez zisku bodu so skóre 1:6 na chvoste tabuľky

V bráne Fulhamu sa blysol slovenský brankár Marek Rodák, ktorý udržal čisté konto pri remíze 0:0 na pôde remizovali Wolverhamptonu 0:0. Hostia mali šancu na prvé víťazstvo v sezóne, no Aleksandar Mitrovič nepremenil v 81. minúte pokutový kop. "Chalupári" sa vrátili do najvyššej anglickej súťaže po roku a zatiaľ majú na konte dva body – vo svojom úvodnom zápase prekvapivo remizovali s Liverpoolom 2:2.

Druhý slovenský brankár Martin Dúbravka bol na lavičke náhradníkov a jeho Newcastle získal taktiež bod – duel na pôde Brightonu sa skončil 0:0. Arsenal zdolal Leicester 4:2. Strelecký účet si v drese "kanonierov" otvoril Gabriel Jesus, ktorý vsietil úvodné dva góly domácich.

Druhý triumf v tejto sezóne zaznamenal Manchester City, s Bournemouthom si poradil jednoznačne 4:0. Nováčik tak nezopakoval úspešný vstup do tohto ročníka, keď zdolal Aston Villu 2:0. Tá si naopak napravila chuť proti Evertonu – triumfovala 2:1. Skóre otvoril v 31. minúte Danny Ings a na 2:0 zvýšil Emiliano Buendia. Stretnutie ešte zdramatizoval vlastný gól Lucasa Digneho, no "Villans" vedenie udržali a zaznamenali prvé ligové víťazstvo od 7. mája.