< sekcia Šport

Chris Froome opúšťa Ineos, bude jazdiť za Start-Up Nation

Britský cyklista Christopher Froome, archívne foto. Foto: TASR/AP

Froome sa tento rok bude snažiť získať piaty triumf na Tour de France, v tíme Ineos sú však spolu s ním aj víťazi uplynulých dvoch ročníkov Egan Bernal a Geraint Thomas.

Londýn 9. júla (TASR) – Štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome podpísal viacročnú zmluvu s izraelským tímom Start-Up Nation. O novom pôsobisku britského cyklistu informoval vo štvrtok portál cyclingnews.com, neskôr to potvrdil aj jeho súčasný tím Ineos.

Froome po sezóne opustí tím, v ktorom pôsobil desať rokov. Do roku 2019 sponzorovala britský tím telekomunikačná spoločnosť Sky, v jeho drese získal 35-ročný cyklista najväčšie úspechy. Froome počas leta rokoval o novom pôsobisku s niekoľkými tímami, okrem izraelského mali o jeho služby záujem aj v tíme Bahrajn McLaren. Manažér Ineosu Dave Brailsford uviedol: "Chris má pochopiteľne záujem o výhradné miesto tíme v ďalšej kapitole svojej kariéry, čo je niečo, čo by sme mu v tomto nemohli zaručiť."

Veľkú radosť majú naopak v izraelskom tíme. "Toto je historický okamih pre tím, pre Izrael a pre našich mnohých fanúšikov po celom svete. A samozrejme aj pre mňa osobne je to okamih obrovskej hrdosti," citovala agentúra AP spolumajiteľa tímu, kanadského miliardára Sylvana Adamsa.

Froome sa tento rok bude snažiť získať piaty triumf na TdF, v tíme Ineos sú však spolu s ním aj víťazi uplynulých dvoch ročníkov Egan Bernal a Geraint Thomas. "Bolo to fenomenálne desaťročie s tímom, dosiahli sme množstvo úspechov a ja si vážim každú jednu spomienku. Teším sa na nové vzrušujúce výzvy, dostávam do ďalšej fázy svojej kariéry. Medzitým sa zameriam na boj o piate víťazstvo na Tour de France s tímom INEOS," uviedol Froome vo vyhlásení.