< sekcia Šport

F1: Prvé preteky v sezóne sa môžu uskutočniť v júli v Rakúsku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hygienická koncepcia usporiadateľov spĺňa všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva zohľadňujúce opatrenia v boji so šírením koronavírusu.

Viedeň 30. septembra (TASR) - Prvé preteky v tejto sezóne vo Formule 1 sa môžu uskutočniť v júli v rakúskom Spielbergu. Podľa agentúry APA dostali organizátori od rakúskej vlády povolenie zorganizovať plánované dve veľké ceny na Red Bull Ringu.

O štarte sezóny počas prvého a druhého júlového víkendu sa hovorilo už dlhší čas. Rakúske médiá ešte pred oficiálnym zverejnením informovali, že hygienická koncepcia usporiadateľov spĺňa všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva zohľadňujúce opatrenia v boji so šírením koronavírusu. Podľa webu motorprofis.at by na pretekoch mohli byť dokonca aj diváci, ale v obmedzenom počte. Hovorí sa o približne 500 fanúšikoch.

"Po detailnom rozbore expertov vyhovuje hygienická koncepcia z pohľadu ministerstva zdravotníctva nárokom v čase koronavírusovej pandémie," uviedol vo vyhlásení rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober. Podľa webu motorprofis.at by na pretekoch mohli byť dokonca aj diváci, ale v obmedzenom počte. Hovorí sa o približne 500 fanúšikoch. To však vylúčil Helmuth Marko, podľa poradcu domáceho tímu Red Bull koncepcia nepočíta s prítomnosťou divákov.

K základným opatreniam bude patriť testovanie všetkých účastníkov a členov tímov na COVID-19 ešte pred cestou do Rakúska a ich izolácia. Do krajiny sa majú dopraviť charterovými letmi na neďaleké vojenské letisko v Zeltwegu.

Od prepuknutia pandémie odložili v F1 desať pretekov. Vedenie seriálu pracuje na novom kalendári, ktorý by mohol obsahovať pätnásť veľkých cien. Po dvoch pretekoch v Rakúsku by sa mohli ďalšie podujatia uskutočniť v Maďarsku, potom dvoje v Silverstone a po jedných v Barcelone, Spa-Francorchamps a Monze.