Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Atletico sa po dráme udržalo na čele La Ligy, Barcelona titul nezíska

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Real získal tri body zásluhou Nacha Fernandeza. Ten sa o jediný gól duelu postaral v 68. minúte po rohovom kope.

Madrid 16. mája (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid otočili v závere zápas s Osasunou Pamplona stav z 0:1 na 2:1 v nedeľňajšom stretnutí predposledného 37. kola La Ligy. Udržali sa tak na čele španielskej La Ligy o dva body pred Realom Madrid, ktorý zvíťazil v Bilbau 1:0. Barcelona po domácej prehre s Vigom 1:2 už titul nezíska.

"Los colchoneros" boli blízko prehre, keď si v 76. minúte ideálne nabehol na center do šestnástky Ante Budimir a využil prvú väčšiu šancu Osasuny. Hráči Atletica sa však nezlomili, zvýšili aktivitu a gólmi Renana Lodiho a Luisa Suareza otočili stav v záverečnej desaťminútovke.

Barcelonu poslal do vedenia Lionel Messi hlavičkou po centri Sergia Busquetsa v 28. minúte. Lenže klub z Galície zvrátil skóre vo svoj prospech zásluhou dvoch gólov Santiaga Minu. Ten víťazný dosiahol v 89. minúte, keď už Katalánci hrali oslabení o vylúčeného Lengleta.
Denis Vavro, archívna snímka.

Slovenský reprezentant Denis Vavro z Huescy sa zranil a musel odísť z ihriska už v 7. minúte. Jeho spoluhráči podľahli Betisu Sevilla 0:1 na súperovej pôde, no stále sa držia nad čiarou zostupu. Majú rovnaký počet bodov ako osemnáste Elche, no lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

La Liga - 37. kolo:

Villarreal CF - FC Sevilla 4:0 (4:0)
Góly: 34., 47. a 79. Bacca, 66. Moreno. ČK: 53. Diego Carlos (Sevilla) po 2. ŽK

Valencia CF - SD Eibar 4:1 (4:1)
Góly: 3. a 49. Guedes, 19. a 30. Soler - 39. Gil

Real Sociedad San Sebastian - Real Valladolid 4:1 (4:0)
Góly: 6. a 16. Isak, 28. D. Silva, 35. Januzaj - 82. Marcos Andre. ČK: 61. R. Jimenez (Valladolid)

FC Cadiz - Elche CF 1:3 (1:2)
Góly: 15. Jose Mari /z 11m) - 58. Milla, 64. D. Gonzalez, 88. Fidel

Getafe CF - Levante UD 2:1 (1:1)
Góly: 13. Aleňa, 84. Kubo - 30. Melero. ČK: 90.+1 Timor (Getafe)

Betis Sevilla - SD Huesca 1:0 (0:0)
Góly: 57. Iglesias. ČK: 90.+4. Escriche (Huesca)