< sekcia Šport

Chorvátsky stredopoliar Rakitič ukončil reprezentačnú kariéru

Na snímke vľavo brazílsky útočník Neymar, vpravo chorvátsky stredopoliar Ivan Rakitič v úvodnom zápase A-skupiny MS vo futbale 2014 Brazília - Chorvátsko na štadióne Arena Corinthians v brazílskom Sao Paule vo štvrtok 12. júna 2014. Foto: TASR/AP

Rakitič sa narodil vo Švajčiarsku. Kariéru začal v 1. FC Bazilej a bol členom švajčiarskych mládežníckych výberov.

Záhreb 21. septembra (TASR) - Chorvátsky futbalový stredopoliar Ivan Rakitič vo veku 32 rokov ukončil reprezentačnú kariéru. V národnom tíme odohral 106 zápasov, v ktorých strelil 15 gólov. Na MS 2018 v Rusku sa s Chorvátmi prebojoval až do finále, v ktorom "šachovnicoví" prehrali s Francúzskom 2:4.

Rakitič premenil rozhodujúce pokutové kopy v osemfinálovom rozstrele s Dánskom i vo štvrťfinálovom s Ruskom. "Povedať zbohom chorvátskej reprezentácii považujem za najťažšie rozhodnutie v mojej kariére," uviedol vo svojom vyhlásení Rakitič, ktorý v chorvátskom strede poľa tvoril viac ako dekádu údernú dvojicu s tvorcom hry Lukom Modričom.

Rakitič sa narodil vo Švajčiarsku. Kariéru začal v 1. FC Bazilej a bol členom švajčiarskych mládežníckych výberov. Napokon sa však rozhodoval reprezentovať vlasť jeho rodičov. Pred začiatkom tejto sezóny sa Rakitič vrátil do FC Sevilla, s ktorou v roku 2014 získal trofej pre víťaza Európskej ligy UEFA. Vo farbách FC Barcelona triumfoval v roku 2015 v Lige majstrov, pričom vo finále proti Juventusu Turín (3:1) strelil úvodný gól Kataláncov.