< sekcia Šport

Inter v prípade postupu bude hrať proti Glasgow alebo Leverkusenu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Dres Interu oblieka slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar.

Nyon 10. júla (TASR) – Postupujúci z osemfinálovej konfrontácie Inter Miláno - FC Getafe sa vo štvrťfinále Európskej ligy 2019/2020 stretne s úspešnejím z dua Glasgow Rangers - Bayer Leverkusen. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Dres Interu oblieka slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar. Duely Interu Miláno s FC Getafe a AS Rím s FC Sevilla odložili po vypuknutí pandémie COVID-19 ešte pred prvým stretnutím a uskutočnia sa iba na jeden zápas. UEFA vo štvrtok rozhodla, že sa budú hrať v Nemecku a bez divákov.

Turecký Basaksehir Istanbul so slovenským obrancom Martinom Škrtelom v prvom osemfinále zdolal doma FC Kodaň 1:0. Ak zvládne odvetu v Dánsku, vo štvrťfinále sa stretne s úspešnejším z dua Manchester United - LASK Linz. "Červení diabli" v prvom súboji v Rakúsku vyhrali vysoko 5:0.

Štvrťfinále, semifinále a finále EL sa uskutoční na štadiónoch v nemeckých mestách Kolín, Duisburg, Düsseldorf, Gelsenkirchen. Hrať sa bude na jeden zápas a bez divákov na tribúnach.

V EL musia dohrať osem duelov osemfinále (od 5. augusta), z toho šesť odviet: Manchester United - LASK Linz (prvý zápas 5:0), FC Bazilej - Eintracht Frankfurt (3:0), FC Kodaň - Basaksehir Istanbul (0:1), Šachtar Doneck - VfL Wolfsburg (2:1), Bayer Leverkusen - Glagow Rangers (3:1), Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus (1:1). Tieto zápasy sa budú hrať na štadiónoch domácich tímov.

Finále sa pôvodne malo konať 27. mája v poľskom Gdansku, aj vo svojej druhej najprestížnejšej súťaži UEFA rozhodla o ročnom posune finálových štadiónov (Gdansk 2021, Sevilla 2022, Budapešť 2023). Teraz sa o víťazovi rozhodne 21. augusta, finále sa uskutoční v Kolíne.

Pri žrebe už neboli žiadne obmedzenia, kluby neboli nasadené a mohli sa stretnú aj mužstvá z rovnakej krajiny. Zástupcovia klubov nemohli byť pre bezpečnostné opatrenia osobne prítomní v Nyone a akt tak prebehol prostredníctvom videokonferencie. Minulý ročník vyhrala Chelsea Londýn, ale keďže tá bojuje ešte v osemfinále Ligy majstrov, EL bude mať nového víťaza.

Reakcie na žreb (zdroj: uefa.com):

Conor Coady, kapitán Wolverhamptonu: "Sme vo fáze súťaže, keď už nezáleží, koho dostanete, pretože všetci súperi sú kvalitní. Nás najprv čaká skvelá odveta proti Olympiakosu. V nej musíme odviesť náš najlepší výkon. Zmena formátu na jeden zápas je naozaj vzrušujúca a tešíme sa na to. Začíname už proti Olympiakosu."

Žreb štvrťfinále EL 2019/2020:1. VfL Wolfsburg/Šachtar Doneck - Eintracht Frankfurt/FC Bazilej
2. LASK Linz/ Manchester United - Istanbul Basakksehir/FC Kodaň
3. Inter Miláno/FC Getafe - Glasgow Rangers/Bayer Leverkusen
4. Olympiakos Pireus/Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla/AS Rím


žreb semifinále:

1. víťaz 4. štvrťfinále - víťaz 2. štvrťfinále
2. víťaz 3. štvrťfinále - víťaz 1. štvrťfinále

žreb finále:

víťaz 1. semifinále - víťaz 2. semifinále

kalendár EL 2019/2020:

5.–6. augusta: zostávajúce zápasy osemfinále na domácich štadiónoch, zápasy Inter Miláno - FC Getafe a FC Sevilla - AS Rím na štadiónoch v Nemecku
10.-11. augusta: štvrťfinále (Kolín, Duisburg, Düsseldorf, Gelsenkirchen)
16.-17. augusta: semifinále (o dejiskách sa rozhodne)
21. augusta: finále (Kolín)