Ďalší míľnik pre Messiho: Strelil 100. gól za Argentínu

Argentínsky futbalista Lionel Messi udiera do lopty počas medzinárodného priateľského futbalového zápasu proti Curacau v Santiagu del Estero v Argentíne v utorok 28. marca 2023. Foto: TASR/AP

Minulý týždeň strelil Messi svoj 800. súťažný gól v zápase, v ktorom Argentína zdolala Panamu 2:0.

Buenos Aires 29. marca (TASR) - Argentínsky futbalista Lionel Messi zaznamenal 100. gól v kariére v národnom drese. Tridsaťpäťročný útočník zaznamenal hetrik v prípravnom zápase Argentíny s Curacaom, domáci zvíťazili 7:0. Messi dal všetky góly v prvom polčase, stovku zaokrúhlil v 20. minúte, keď otvoril skóre duelu.

Míľnik zaznamenal po strele pravačkou z hranice šestnástky, potom sa presadil ešte dvakrát. Svoj 101. gól v drese Argentíny pridal krížnou strelou a gól č. 102 zaznamenal po prihrávke od Nica Gonzaleza, keď po samostatnom úniku prekoval brankára Eloya Rooma. Ďalšie góly domácich strelili Gonzalez, Enzo Fernandez, Angel Di Maria a Gonzalo Montiel.

prípravný zápas:

Argentína - Curacao 7:0 (3:0)

Góly: 20., 33. a 37. Messi, 23. Gonzalez, 35. Fernandez, 78. Di Maria (z 11 m), 87. Montiel