Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Prešov prehral v Humennom 0:2, do baráže ide Petržalka

Ilustračné foto. Foto: TASR

Z najvyššej súťaže zostúpili Zlaté Moravce-Vráble, o účastníkovi baráže sa rozhodne v poslednom kole, v priamom súboji medzi desiatymi Michalovcami a jedenástym FC Košice.

Bratislava 17. mája (TASR) - Futbalisti Tatrana Prešov prišli v poslednom 30. kole MONACObet ligy o šancu postúpiť do najvyššej súťaže. Na ihrisku Humenného prehrali v piatok 0:2. V baráži o účasť v Niké lige tak bude bojovať Petržalka, ktorá si poradila s "béčkom" Žiliny 5:1.

Prešovčania mali všetko vo svojich rukách, pred záverečným zápasom mali na Petržalku náskok dva body. Víťazstvo na pôde krajského rivala by im dalo istotu konečného 2. miesta, teoreticky im mohla stačiť aj remíza, ak by Petržalka doma nezvíťazila o tri góly. Klub z najväčšieho bratislavského sídliska sa však ihneď po zmene strán dostal do trojgólového vedenia zásluhou gólu Patrika Daneka a keď v 56. minúte premenil Péter Nagy penaltu na 5:1, začalo byť jasné, že remíza Šarišanom stačiť nebude. Po hodine hry však bol v Humennom stále bezgólový stav a hráči Tatrana sieť rozvlniť nedokázali. Naopak, nasledovala desaťminútovka, v ktorej sa ich sen o postupe rozplynul. Po individuálnej akcii Huga Ahla v 61. minúte otvorilo Humenné skóre a v 69. minúte pridal druhý gól odchovanec Prešova Ján Dzurík.

Konečnú prvú priečku a postup malo už pred posledným kolom isté Komárno. Známi boli aj zostupujúci - Dolný Kubín a Spišská Nová Ves.

II. liga - záverečné 30. kolo:

MŠK Považská Bystrica - Spartak Myjava 1:2 (0:0)

Góly: 50. Slaninka - 65. Kousal, 77. Kucharčík (vlastný). Rozhodovali: Parilák - Straka, Dubravec, ŽK: Vaculík, Teplán, Matejčík, Václav, Zemko - Bedecs, Flamík, Žákech, Kousal, 505 divákov

MŠK Púchov - ŠK Slovan Bratislava B 2:2 (1:2)

Góly: 43. Obšivan, 47. Mojžíš - 19. a 31. Maroš. Rozhodovali: Greško - Cisko, Tokoš, ŽK: Spáčil (Slovan B), ČK: 36. Marko (Slovan B), 365 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - OFK Malženice 2:0 (1:0)

Góly: 3. Žiga, 82. Krivokapič. Rozhodovali: Marsal - Vass, Lauer, ŽK: Rovis - Rusnák, Krizmanič, 307 divákov

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Spišská Nová Ves 5:0 (3:0)

Góly: 15. Staš, 41. Voško, 45. Mráz, 52. Macejko, 90. Kuchárik. Rozhodovali: Fúsek - Šága, Cabaj, ŽK: Ortegon, Zekucia (obaja Sp. N. Ves), 135 divákov

MFK Dolný Kubín - KFC Komárno 4:3 (0:1)

Góly: 69. a 73. Brnča, 56. Svetlík, 89. Kolorédy - 7. Sylvestr, 48. Šimko, 76. Tóth. Rozhodovali: Choreň - Štofik, Jánošík, ŽK: Kolorédy, Gošteliani (obaja D. Kubín), 183 divákov

FK Humenné - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 61. Ahl, 69. Dzúrik. Rozhodovali: Gemzický - Čajka, Kuba, ŽK: Komjatý - Šimko, 1607 divákov

Slavoj Trebišov - FK Pohronie 0:3 (0:2)

Góly: 8. Mazan (z 11 m), 14. Lovyňuk, 58. Horvát. Rozhodovali: Papuča - Hrebeňár, Maliňák, ŽK: Bajtoš, Tandara - Straňák, 67. Bajtoš (Trebišov) po 2. ŽK, 215 divákov

FC Petržalka - MŠK Žilina B 5:1 (3:1)

Góly: 27. a 56. Nagy (druhý z 11 m), 2. Bagala, 16. Kelembet, 46. Danek - 37. Šnajder (z 11 m). Rozhodovali: Ochotnický - Košecký, Vitko, ŽK: Nagy - Belaník, Šnajder, Jasso, 386 divákov