Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali s Innsbruckom 2:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte kanadský útočník Braden Christoffer. Bratislavčania už mali istú účasť vo vyraďovačke.

Bratislava 7. marca (TASR) – Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v záverečnom 10. kole kvalifikačnej skupiny o postup do play off IHL s HC TWK Innsbruck tesne 2:3. O triumfe hostí rozhodol v 53. minúte kanadský útočník Braden Christoffer.

Bratislavčania už mali istú účasť vo vyraďovačke a v skupine obsadili 2. miesto za Dornbirnom. Poslednú miestenku do play off si zaistili hráči Villachu. Dvojice vo vyraďovačke budú známe neskôr.

Štvrťfinálové dvojice sa zrodili systémom výberu, keďže prvé tri tímy zo skupiny o nasadenie si mohli zvoliť svojich súperov. Capitals si vybral jej víťaz HC Bolzano. Štvrťfinále odštartuje v piatok 12. marca, ďalšie hracie dni sú 14., 16., 19., prípade 21., 23. a 26. marca.

Ďalšie dvojice štvrťfinále tvoria KAC Klagenfurt - EC Grand Immo VSV Villach, Red Bull Salzburg - Dornbirn Bulldogs a Viedeň Capitals s Fehérvárom AV19. Hrá sa systémom doma - vonku a bez samostatných nájazdov. Prvé predĺženie sa hrá s piatimi hráčmi na 20 minút, ďalšie traja na troch, informoval klub.

Ice Hockey League:

10. kolo nadstavbovej časti - skupina o postup do play off:

iClinic Bratislava Capitals - HC TWK Innsbruck 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 10. Hults (Faith, Fortier), 21. Faith (Fortier) - 12. Ciampini (Paulweber), 23. Ciampini (Lattner, Christoffer), 53. Christoffer. Rozhodovali: Rencz, Siegel - Gatol, Kis-Király, vylúčenia: 3:4 na 2 min, navyše: Boldižár 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky a oslabenia: 0:0.

Capitals: Baroš – Carson, Guimond, Chovan, Boldižár, Romančík, Ďurkech – Fortier, Hults, Faith – Miklík, Higgs, S. Kosticyn – Mrázik, Buc, Ahl - Köver, Šmida, Bezák

Innsbruck: Swette - Saucerman, Lattner, Danielsen, Bär, Tansey, Racine-Clarke - Paulweber, Christoffer, Ciampini - Muigg, Girard, Herr - Winkler, Ludin, Gerlach - Jennes, Wetzelsberger, Mader

V úvode zápasu sa veľká gólových možností nezrodilo. Hostia hrali od 7. minúty v početnej výhode, ale prvý gól strelili Capitals. V 10. minúte našiel Faith pred bránkou Hultsa a ten bekhendom rozvlnil sieť. Domácim však vydržalo vedenie len dve minúty, o vyrovnanie sa postaral Ciampini. Podobne tomu bolo aj v úvode druhého dejstva. Bratislavčanov poslal po 45 sekundách do vedenia Faith, no v 23. minúte upravil na 2:2 opäť Ciampini. V 27. minúte sa skončilo prečíslenie hostí len strelou do žŕdky, na druhej strane nepochodil proti Swettemu Fortier. V tretej tretine sa dostali domáci pri oslabení do prečíslenia, ale veľkú možnosť nevyužili. Trest prišiel v 53. minúte, keď o triumfe hostí rozhodol Christoffer - 2:3.