Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Arizona zvíťazila na ľade Vancouveru 4:3.

New York 11. januára (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v noci na piatok dvomi gólmi a asistenciou k triumfu Arizony na ľade Vancouveru 4:3 po predĺžení.

Päťdesiat sekúnd pred koncom extra času rozhodol o zisku dvoch bodov pre Coyotes strelou zápästím z pravého kruhu na vhadzovanie.

Pánik v 22. minúte otvoril skóre duelu, keď po prihrávke od Vinnieho Hinostrozu spoza bránky zakončil z prvej presne pod hornú žŕdku. V polovici stretnutia slovenský krídelník poslal z kruhu na vhadzovanie na Jacoba Markströma štipľavú delovku a puk sa od korčulí Nicka Cousinsa šťastne odrazil do siete. Coyotes viedli 2:1, no zápas sa napokon dostal až do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre hostí Pánik svojím deviatym gólom v sezóne. Po záverečnej siréne ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. "Duel sme odštartovali výborne. Trikrát sme viedli, no súper zakaždým dokázal vyrovnať. Stále sme sa však držali nášho systému a myslím si, že vďaka tomu sme zvíťazili," povedal po svojom najlepšom výkone v sezóne Pánik pre klubovú televíziu.

Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom a obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL s Washingtonom 2:4. Halák vykryl 18 striel, Chára strávil na ľade takmer 20 minút a na konto si pripísal mínusový bod. Dvomi gólmi sa na 14. triumfe Capitals nad Bruins za sebou podieľal ruský kanonier Alexander Ovečkin.

Hráči Tampy Bay Lightning so slovenským zadákom Erikom Černákom zdolali vďaka skvelej záverečnej desaťminútovke Carolinu 3:1 a ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Hurricanes. Černák odohral vyše 19 minút a zaznamenal plusku, Brayden Point prispel k víťazstvu domácich dvomi gólmi a asistenciou. Montreal s Tomášom Tatarom prehral na ľade St. Louis 1:4. Slovenskému krídelníkovi pribudla do štatistík mínuska. Ottawa s Christiánom Jarošom zvíťazila v Los Angeles 4:1.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS – WASHINGTON CAPITALS 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
35. Donato (Krug, Forsbacka-Karlsson), 45. Krejčí (Heinen, Backes) – 7. Vrána (Oshie), 35. Ovečkin (T. Wilson), 46. Bäckström (Oshie, Siegenthaler), 59. Ovečkin. Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 41:22, 17.565 divákov.

NEW JERSEY DEVILS – TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
37. Coleman (Greene, Wood), 37. Boyle (Pietila) – 5. Hainsey (Hyman, Brown), 8. Tavares (Gardiner), 20. Tavares (Rielly, Marner), 60. Marner (Tavares). Brankári: Kinkaid - Hutchinson, strely na bránku: 29:43, 15.280 divákov.

NEW YORK RANGERS – NEW YORK ISLANDERS 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
2. R. Strome (Vesey, Chytil), 22. Shattenkirk (Claesson), 49. Fast (Pionk, Bučnevič) – 3. Barzal (Boychuk), 9. Eberle (Lee, Barzal), 24. Lee (Leddy, Barzal), 59. Bailey (Clutterbuck, Boychuk). Brankári: Lundqvist - Lehner, strely na bránku: 30:20, 17.938 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS – NASHVILLE PREDATORS 4:3 pp (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)
7. Jenner (Anderson, Werenski), 54. Panarin (Werenski, Dubois), 54. Jenner (N. Foligno), 62. Panarin (Jones, Atkinson) – 45. Bonino (Ekholm, Fiala), 56. Arvidsson (Josi, Johansen), 56. Ekholm (Sissons, Hartman). Brankári: Korpisalo - Rinne, strely na bránku: 33:35, 17.065 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS – DALLAS STARS 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
22. Konecny (van Riemsdyk, Gudas), 29. van Riemsdyk (Giroux, Couturier) – 58. Benn (Seguin, Klingberg). Brankári: Hart - Chudobin, strely na bránku: 22:38, 19.448 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING – CAROLINA HURRICANES 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
52. Palát (Stamkos, Point), 57. Point (Kučerov, Hedman), 60. Point (Stamkos, Killorn) – 25. Williams (Hamilton, de Haan). Brankári: Vasilevskij - Mrázek, strely na bránku: 30:27, 19.092 divákov.

ST. LOUIS BLUES – MONTREAL CANADIENS 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
2. Thomas (O'Reilly, Tarasenko), 17. Sundqvist (O'Reilly, Gunnarsson), 27. Bouwmeester (Fabbri, Perron), 50. Blais (Sundqvist, Pietrangelo) – 30. Gallagher (Kotkaniemi, Petry). Brankári: Binnington - Price, strely na bránku: 30:29, 17.839 divákov.

MINNESOTA WILD – WINNIPEG JETS 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
6. Greenway (Staal, Spurgeon), 32. Zucker (Koivu, Brodin), 38. Zucker (Parise, Spurgeon) – 40. B. Tanev (Kulikov, Copp), 58. Scheifele (Little, Connor). Brankári: Dubnyk - Hellebuyck, strely na bránku: 22:28, 19.072 divákov.

EDMONTON OILERS – FLORIDA PANTHERS 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
10. Nurse (Chiasson, McDavid), 40. McDavid (Nurse, Draisaitl), 60. McDavid (Draisaitl), rozh. nájazd Nugent-Hopkins – 10. Vatrano (Kiselevič), 25. Malgin, 55. Borgström (Kiselevič, Hoffman). Brankári: Talbot - Reimer, strely na bránku: 24:30, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – ARIZONA COYOTES 3:4 pp (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
23. Bärtschi (Ch. Tanev), 40. Gaudette (Roussel, Hutton), 56. Bärtschi (Stecher) – 22. PÁNIK (Hinostroza, Richardson), 31. Cousins (PÁNIK, Hinostroza), 50. Garland (Galchenyuk, Chychrun), 65. PÁNIK (Chychrun). Brankári: Markström - Kuemper, strely na bránku: 36:22, 18.527 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS – SAN JOSE SHARKS 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
2. Nosek (Reaves, McNabb), 43. Merrill (Pirri, Tuch) – 35. Hertl, 48. M. Karlsson (Burns, Labanc), 49. Donskoi (Hertl, Kane). Brankári: Fleury - Jones, strely na bránku: 38:27, 18.367 divákov.

LOS ANGELES KINGS – OTTAWA SENATORS 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
24. Clifford (Muzzin, Wagner) – 35. Ryan (Tkachuk, Dzingel), 37. Tierney (Bödker, Balcers), 42. Wolanin, 60. Tierney (Z. Smith, Ceci). Brankári: Quick - Nilsson, strely na bránku: 34:27, 17.713 divákov.

_________________________________________
/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/