< sekcia Šport

Rauma vyradila vo fínskej lige Ilves, bodovali dvaja Slováci

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Jednu asistenciu si vo štvrtok pripísal aj Michal Krištof v drese Kärpätu Oulu, no jeho tím prehral doma s IFK Helsinki.

Helsinki 22. apríla (TASR) – Slovenskí hokejisti Kristián Pospíšil a Pavol Skalický výraznou mierou prispeli k postupu Lukka Rauma do semifinále fínskej najvyššej súťaže. V treťom stretnutí štvrťfinálovej série na ľade Ilvesu Tampere zaznamenal Pospíšil dva góly a jednu asistenciu a Skalický gól a asistenciu. Lukko vyhralo u súpera 5:2 a celú sériu 3:0 na zápasy.

Skalického gól sa do štatistík zapíše ako víťazný, keďže v 25. minúte zvýšil na 3:2 a domáci už neskórovali. Naopak ďalšie dva góly pridal Pospíšil a to v 26. a 59. minúte.

Jednu asistenciu si vo štvrtok pripísal aj Michal Krištof v drese Kärpätu Oulu, no jeho tím prehral doma s IFK Helsinki 2:5 a v celej sérii 0:3 na zápasy. Po sezóne má tak aj brankár Patrik Rybár, ktorý sedel na striedačke Oulu.

Do bránky sa nedostal ani Matej Tomek z Kuopia, jeho tím podľahol Tappare Tampere 1:2 a rovnakým skóre prehráva aj v sérii. Turku vyhralo na ľade Pelicans Lahti 3:2. V sérii vedie 2:1 na zápasy.

Štvrťfinále play off - 3. zápas:Ilves Tampere - Lukko Rauma 2:5
K. Pospíšil 2+1, P. Skalický obaja Rauma 1+1

Konečný stav série: 0:3

KalPa Kuopio - Tappara Tampere 1:2

Stav série: 1:2

Kärpät Oulu - IFK Helsinki 2:5
M. Krištof (Oulu) 0+1

Konečný stav série: 0:3

Pelicans Lahti - TPS Turku 2:3

Stav série: 1:2