< sekcia Šport

Lyžovanie: Zrušené preteky vo Wengene nahradia v Kitzbüheli

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Na základe rozhodnutia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) sa počas najbližšieho víkendu uskutočnia v Kitzbüheli dva slalomy.

Wengen 11. januára (TASR) - Zrušené podujatie Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Wengene nahradia preteky v rakúskom Kitzbüheli. Vo Wengene mal byť 15. a 16. januára na programe slávny zjazd na Lauberhorne. V nedeľu sa mal konať slalom mužov.

Na základe rozhodnutia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) sa počas najbližšieho víkendu uskutočnia v Kitzbüheli dva slalomy. Sobotňajší sa pôjde ako náhrada za Wengen, nedeľňajší bude klasický hahnenkammský. V dňoch 23.-23. januára sa v rakúskom rezorte budú konať dva zjazdy na legendárnom Streife, celý program uzavrie 24. januára super-G.

O zrušení pretekov vo Wengene rozhodol úrad verejného zdravotníctva v kantóne Bern. "Po dôkladnej analýze súčasnej epidemiologickej situácie padlo rozhodnutie, že preteky vo Wengene sa neuskutočnia," sprostredkoval denník Blick vyhlásenie Švajčiarskej lyžiarskej federácie.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) síce v nedeľu dala víkendovým pretekom zelenú, no v pondelok ráno všetky tímy informovala, aby zatiaľ do dejiska necestovali. Po tom, ako jeden z britských turistov doniesol do obce novú, nákazlivejšiu mutáciu koronavírusu, úrady zavreli školy a v hre je aj zavretie ďalších prevádzok.