< sekcia Šport

Bilesová nedokončila viacboj družstiev

Na snímke Simone Bilesová. Foto: TASR/AP

V Tokiu sa kvalifikovala do všetkých individuálnych finále, nie je však jasné, či bude mať šancu zveľadiť svoju medailovú bilanciu.

Tokio 27. júla (TASR) – Americká gymnastická hviezda Simone Bilesová nedokončila utorňajšie finále viacboja družstiev na olympijských hrách v Tokiu. Na preskoku spravila chybu a pred bradlami ju nahradila Jordan Chilesová. Vedenie USA Gymnastics vydalo vyhlásenie, podľa ktorého štvornásobná zlatá medailistka z OH 2016 odstúpila zo zdravotných dôvodov.

Pred zverejnením oficiálneho stanoviska sa správy o príčine predčasného konca líšili. Podľa niektorých zdrojov mohlo ísť o zranenie nohy, televízia NBC však informovala, že 24-ročná Američanka odstúpila z psychických dôvodov. „Jej stav budeme kontrolovať na dennej báze, aby sme posúdili, či z lekárskeho pohľadu môžu absolvovať ďalšie súťaže," uviedla organizácia USA Gymnastics.

Bilesovej nevyšiel preskok, po ktorom opustila arénu v sprievode tímovej lekárky Marcie Faustinovej. O niekoľko minút sa do haly vrátila, ale do súťaže sa už nezapojila. V Tokiu sa kvalifikovala do všetkých individuálnych finále, nie je však jasné, či bude mať šancu zveľadiť svoju medailovú bilanciu (4-0-1).

„Niekedy sa cítim, ako keby na mojich pleciach ležala váha celého sveta. Účasť na olympijských hrách nie je žiadny žart," zdôraznila Bilesová v pondelňajšom príspevku na instagrame.